Fonda darbinieki paaugstina profesionālo kapacitāti

07.12.2012

Šī gada novembra beigās divi SIA ”Vides investīciju fonds” attīstības sadarbības projektu vadītāji devās profesionālās prakses mobilitātē uz Vācijas uzņēmumu "blue! advancing european projects", lai celtu profesionālo kapacitāti ES finansēto programmu līdzekļu apguvē un projektu ieviešanā. Projekts „Kvalifikācijas celšana – ES līdzekļu apguve kompleksu projektu ieviešanai" tiek pilnībā finansēts noEiropas Savienības Mūžizglītības programmas Leonardo da Vinci Mobilitātes apakšprogrammas aktivitātes Cilvēki darba tirgū.

Kompānija "blue! advancing european projects", kurā strādāja Fonda darbinieki, galvenokārt nodarbojas ar projektu ideju attīstību un nodrošina projekta vadību transnacionālos sadarbības projektos. Turklāt uzņēmums arī konsultē pašvaldības, reģionālās un federālās administrācijas, kā arī uzņēmumus par ES programmās pieejamā finansējuma iespējām un palīdz veidot to izmantošanas stratēģijas.

Sadarbības projektos uzņēmuma prioritāte ir uzticamas ilgtermiņa attiecības, līdz ar to tas galvenokārt koncentrējas uz ilgtspējīgu projektu īstenošanu, iesaistoties dažādās projekta vadības jomās, tostarp, projekta plānošanā, projekta pieteikuma sagatavošanā, projekta finanšu menedžmentā, atskaišu sagatavošanā un citās.

Vides investīciju fonds, kā zināms,  pēdējos gados ir iesaistījies vairākos ES finansētos projektos. Prakses ietvaros Fonda darbinieki varēja apgūt efektīvas projektu vadības prasmes uzņēmumā, kura vadības pieredze ES projektu ieviešanā uzkrāta jau 16 gadus. Uzņēmums specializējas īpaši ar vides pārvaldību, ilgtspējīgu attīstību un telpisko plānošanu saistītu programmu projektu ieviešanā. Profesionālās prakses ietvaros Fonda darbinieki uzlaboja projektu vadības prasmes, konsultāciju sniegšanas un prezentēšanās prasmes, kā arī profesionālo angļu valodu.

Tā kā uzņēmums "blue! advancing european projects" darbojas divās Vācijas pilsētās – Freisingā un Ķelnē, arī Fonda darbinieku prakse notika abās pilsētās. Ķelnē atrodas projektu vadītāju un konsultantu birojs, Freisingā atrodas galvenā mītne, kurā tiek nodrošināta projektu vadība un pārraudzība, kā arī īstenoti pilsētvides plānošanas un attīstības projekti. Līdz ar to Fonda darbinieki varēja iegūt vispusīgu darba pieredzi dažādos līmeņos - gan projektu vadībā, gan programmu plānošanā un apgūt vērtīgas darba metodes pārnesei darbam Fondā.

              

Leonardo da Vinci aktivitāte Cilvēki darba tirgū (PLM)atbalsta strādnieku, darbinieku, pašnodarbināto personu, bezdarbnieku, respektīvi, visu darba tirgū esošo cilvēku (ieskaitot augstskolu beidzējus) profesionālo praksi ārvalstīs.

Šīs aktivitātesprakses īpašie mērķi ir atbalstīt iespējas cilvēkiem visa mūža garumā gūt zināšanas, prasmes, iemaņas un kompetences, kas veicinātu viņu personīgo izaugsmi, nodarbinātību un izredzes iekļauties Eiropas darba tirgū, kā arī veicināt profesionālās izglītības pievilcību un sekmēt darbaspēka mobilitāti, īpaši strādājošajiem.

Arī fonda darbiniekiem dalība Leonardo da Vinci projektā sniedza iespēju pilnveidot savas profesionālās iemaņas un uzlabot prasmes projektu vadībā un ES fondu apguvē, kā arī sagatavot iestrādes konsultāciju sniegšanas nodrošināšanā. Projektā gūtās prasmes tiks izmantotas arī pārējo darbinieku informēšanai un kvalitātes vadības uzlabošanai uzņēmumā.  

 



drukāt lapu