Eiropas ekonomiskās zonas finanšu instrumenta un Latvijas Republikas budžeta finansētā projekta „Jaunāko tehnoloģisko risinājumu sekmīga ieviešana vides projektu realizācijā" starptautiskās sadarbības ietvaros, laikā no 2010. gada 24. līdz 27. augustam Fonda pārstāvji devās starptautiskā pieredzes apmaiņas braucienu uz Norvēģiju.
Brauciena mērķis bija iepazīties ar Norvēģijas valsts pieredzi vides projektu realizācijā un finansēšanā, jaunākajiem videi draudzīgajiem pilsētvides risinājumiem un industriālo objektu veicamajiem vides aizsardzības pasākumiem, kā arī apmeklēt sekmīgi realizēto projektu vietas Norvēģijas pilsētās Oslo, Trondheimā un tās apkaimē.
Vizītes ietvaros tika apmeklēta Oslo pilsētas dome, kur Fonda pārstāvjiem bija iespēja iepazīties ar Oslo transporta sistēmu un tās attīstības perspektīvām aizvien pieaugošā, videi draudzīgā un ilgtspējīgā veidā, kā arī tika apmeklēta Norvēģijas Vides ministrija, kur tika sniegts ieskats tās organizātoriskajā struktūrā un pārunātas ar vides jomu saistītās aktuālās pašvaldību problēmas Latvijā un Norvēģijā. Fonda pārstāvji viesojās arī nevalstiskajā organizācijā „IDEABANKEN", kur iepazinās ar šīs organizācijas darbības principiem, mērķiem un daudzajām inovatīvajām idejām.
Otrā no apmeklējuma galamērķiem Trondheimā - Fonda pārstāvji tika laipni uzņemti Norvēģijas Vides investīciju uzņēmumā ENOVA, kur iepazinās ne tikai ar šīs organizācijas mērķiem, struktūru, finansējuma avotiem un īstenotajiem projektiem, bet arī devās izbraukumos uz interesantāko sekmīgi realizēto projektu vietām pilsētā un tās apkārtnē.
Fonda pārstāvjiem bija sagatavots izbraukums uz vienu no Trondheimas mikrorajoniem - zemas enerģijas patēriņa ēkas būvobjektu, kas tiek būvēta kā sociālā māja cilvēkiem ar attīstības traucējumiem.
Tāpat arī tika apmeklēts uzņēmums Norske Energy (Latvenergo radniecīgs uzņēmums), kurā siltais ūdens tiek iegūts sadedzinot sadzīves atkritumus rūpnieciskos daudzumos, tādā veidā iegūstot iespēju nodrošināt ar centrālo apkuri visus patērētājus Trondheimā, kuri to vēlas (jāpiemin, ka šeit joprojām saglabājas liels autonomās apkures īpatsvars, kur pārsvarā dzīvojamās mājas tiek apkurinātas ar eletrību).
Brauciena laikā tika apmeklēta arī viena no lielākajām un modernākajām šī reģiona papīra ražošanas rūpnīcām ar pasaulē lielāko, pilnībā robotizēto papīra ruļļu iesaiņošanas līniju un zāģmateriālu ražotne, kurā no ražošanas pārpalikumiem (žāģskaidām) tiek ražots siltums ne tikai pašai ražotnei, bet arī ar siltumu tiek nodrošināts neliels ciemats.
Kopumā vizīte deva iespēju ne vien iepazīties ar Norvēģijā izmantotajām vides tehnoloģijām, to attīstības virzieniem, bet arī rast jaunas idejas un risinājumus, kuru pielietojums Latvijā būtu ļoti lietderīgs.