Šī gada 24. septembrī Fonds tikās ar INOGATE programmas pārstāvjiem (20-25 dalībnieku kopā) no Azerbaidžānas, Armēnijas, Gruzijas, Baltkrievijas, Moldovas un Ukrainas ar mērķi dalīties pieredzē par investīciju piesaistes iespējām, programmu izstrādes un projektu ieviešanas uzraudzību energoefektivitātes palielināšanas, SEG emisiju samazinošo tehnoloģiju attīstības un atjaunojamo energoresursu izmantošanas veicināšana projektu ieviešanā Latvijā. INOGATE programma ir starptautiska programma ar mērķi veicināt sadarbību enerģētikas sektorā starp Eiropas Savienības, Austrumeiropas, Kaukāza un centrālās Āzijas valstīm, lai nodrošinātu ilgtspējīgas enerģētikas attīstību, sekmētu enerģijas tirgus izlīdzināšanos un nodrošinātu investīciju piesaisti šajā jomā.
INOGATE programmas pārstāvji laika posmā no 22. līdz 24.septembrim apmeklēja dažādas institūcijas, lai gūtu pilnīgu priekšstatu par enerģētikas politikas procesu, regulējumiem un dažādu programmu un projektu ieviešanas pieredzi Latvijā (Ekonomikas Ministrija, Sabiedrisko pakalpojumu regulēja komisiju, Latvenergo "Sadales Tīkli") un devās vizītes turpinājumā uz Lietuvu.
Šī ir tikai viena no pieredzes apmaiņas vizītēm, kurās SIA "Vides investīciju fonds" dalās pieredzē ar ārvalstu interesentiem – maija beigās Fondā viesojās Kosovas delegācijas pārstāvji, kas tieši šobrīd izstrādā nacionāla līmeņa enerģētikas rīcības plānu un sadarbojas ar ekspertiem tieši no Latvijas. Fonda attīstības sadarbības projektu vadītāja Selīna Vancāne skaidro, ka Latvijas organizācijas nereti dalās pieredzē ar attīstības valstīm un Latvijas ekspertiem attīstības programmu projektos tiek dota priekšroka salīdzot ar jau attīstītajām valstīm: "Arī Latvija ir bijusi Padomju Savienības sastāvā un salīdzinoši neilgā laikā ir ieviesusi Eiropas Savienības politikas mērķus un direktīvas, turklāt tas ticis darīts ar ierobežotiem resursiem un tā kā šī sistēma darbojas salīdzinoši neilgi, ir iespēja pieredzi gūt tieši no ekspertiem, kas piedalījušies politikas attīstības un ieviešanas procesos. Tas, ka Latvijas eksperti brīvi pārvalda angļu un krievu valodu sadarbojoties ar Austrumeiropas valstīm arī ir uzskatāms par priekšrocību. Fonds, organizējot šāda veida studiju vizītes, parasti neaprobežojas tikai ar teorētisko izklāstu, bet tiek likts uzsvars uz praktisko pieredzi programmu izstrādē un projektu ieviešanā, minot kļūdas un attīstības iespējas dažādos variantus, tādejādi sekmējot efektīvas sistēmas ieviešanas iespēju neilgā laika posmā un efektīvi izmantojot pieejamos resursus.".