lv en
Home
Email

Sākumlapa / Sākums / Jaunumi / RoundBaltic diskusija “Privātā finansējuma piesaiste ilgtspējīgas energoefektivitātes finansēšanai”

Latvijas Vides investīciju fonds 2021.gada 6. un 7.maijā organizēja tiešsaistes Nacionāla mēroga apaļā galda diskusiju “Privātā finansējuma piesaiste ilgtspējīgas energoefektivitātes finansēšanai”.

Pasākums notiek saskaņā ar iniciatīvu “Viedās finanses viedajām ēkām”, kuras kontekstā Eiropas Komisija organizē programmas Apvārsnis 2020 projektu “Iniciatīvas Viedās finanses viedajām ēkām ieviešanas veicināšana Baltijas reģionā – Polijā, Latvijā un Dānijā – RoundBaltic”. Projekta ietvaros tiek organizēta enerģijas investīcijām veltītu forumu sērija ar mērķi palielināt valsts un privāto pušu resursus un sadarbību, lai veidotu liela mēroga investīciju programmas, vienas pieturas aģentūras un finansēšanas plānus energoefektivitātes uzlabošanai.

Pasākums tika organizēts  sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Ekonomikas ministriju un Finanšu nozares asociāciju un tajā piedalīties tika aicināts ikviens interesents. Tā mērķis ir sniegt konstruktīvus ieteikumus politikas veidotājiem,  valsts institūcijām un pašvaldībām privātā finansējuma piesaistes veicināšanai Latvijas ilgtspējīgas energoefektivitātes finansēšanā.

Apaļo galdu diskusiju cikla pirmajā dienā 6.maijā, tika organizētas 3 paralēlas diskusijas par energoefektivitātes finansēšanu un privātā finansējuma piesaisti publiskajā, mājokļu un MVU sektorā. Katrā no šīm darba grupas sesijām tika aicināti piedalīties valsts, nevalstiskā un privātā sektora pārstāvji kā finanšu institūcijas, nozares eksperti un asociācijas, politikas veidotāji, pašvaldību pārstāvji un tie, kuru darbības joma ikdienā saistīta ar šo sfēru,  meklēti risinājumi un ieteikumi esošo šķēršļu novēršanai, kas tika diskutēti nākamajā dienā publiskā konferencē politikas veidotāju un nozares ekspertu starpā. Publiskajā sektorā tika diskutēts par joprojām traucējošu un iztrūkstošu faktoru novēršanu ESKO modeļa izmantošanas veicināšanai; Mājokļu sektorā - mājokļu īpašniekus motivējošu faktoru ieviešanai energoefektivitātes rīcībpolitikā; MVU sektorā - ieteikumi privātā finansējuma piesaistes procesa veicināšanai MVU energoefektivitātes paaugstināšanas projektiem. 

Pasākuma programmu skatīt šeit: RoundBaltic programma

Pasākuma otrajā dienā 7.maijā tiešsaistes konferencē par Privātā finansējuma piesaisti ilgtspējīgas energoefektivitātes finansēšanai, viedokli un komentāru sniedza aicinātie viesi ar kuru prezentācijām varat iepazīties zemāk:

  • Sanita Bajāre – Finanšu nozares asociācija, valdes priekšsēdētāja – prezentācija
  • Mārtiņš Zemītis – Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, ekonomists – prezentācija
  • Alda Ozola – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, valsts sekretāra vietniece – prezentācija
  • Edijs Šaicāns – Ekonomikas ministrija, valsts sekretāra vietnieks – prezentācija
  • Reinis Bērziņš – Attīstības finanšu institūcija Altum, valdes priekšsēdētājs

Pasākuma otrajā daļā tika organizētas 3 paneļdiskusijas, kurās tika diskutēts par jomas aktualitāti, izaicinājumiem un iespējām.

Publiskā sektora paneļdiskusija:

Mājokļu sektora paneļdiskusija:

MVU paneļdiskusija:

Latvijas Vides investīciju fonda un projekta RoundBaltic vārdā sakām paldies visiem iesaistītajiem partneriem un dalībniekiem, kuri veltīja laiku konferences līdzorganizēšanā vai piedalījās tajā sniedzot savu redzējumu un viedokli!  

Uz tikšanos turpmākajās RoundBaltic diskusijās!

 

Papildus informācija:

Zane Bilzēna, projekta vadītāja, tālr.+37167845111

Projektu finansē: 

Horizon2020/Apvārsnis2020
drukāt lapu