lv en
Home
Email

Sākumlapa / Attīstības sadarbība / Aprites ekonomikas attīstības sekmēšana caur inovatīvu iepirkumu un kapacitātes celšanas aktivitātēm (Circular PP) / Jaunumi / SIA Vides investīciju fonds dodas uz projekta sanāksmi Arnemā, Nīderlandē

Šī gada oktobra sākumā projekta CircularPP darba komanda devās komandējumā uz Arnemu, Nīderlandi, kur tika organizēta trešā projekta sanāksme un otrā Uzraudzības komitejas sanāksme. Sapulce norisinājās no 1. līdz 3. oktobrim, kur pirmās divas dienas tika veltītas projekta ieviešanas progresam un turpmākajām plānotajām aktivitātēm, kā arī nākamās projekta sanāksmes plānošanai. Projekta sanāksmes laikā paralēli norisinājās Uzraudzības komitejas sanāksme, kuru apmeklēja tās dalībnieki, savukārt projekta partneriem tikmēr tika organizēts seminārs par mēbeļu iepirkumiem Nīderlandē.

Sanāksmes trešajā dienā no rīta tika organizēta studiju vizīte netālu no Arnemas pilsētas uz Alliander biroja ēkām. Šīs ēkas izceļas ar to, ka ir veidotas pēc aprites ekonomikas principiem un 92% ir veidots no pārstrādātiem materiāliem, kā arī pēc to lietošanas 92% tiks pārstrādāti atkārtoti, nevis nodoti atkritumos. Iepriekš šajā rūpnīcā strādāja 600 darbinieku, šobrīd skaits ir vairāk kā dubultojies un tur strādā 1600 darbinieku, bet ņemot vērā darbinieku pieaugumu, šobrīd tiek patērēts par 70% mazāk dažādu kopēšanas un drukāšanas pakalpojumu kā iepriekš. Pie tam, pārveidojot šīs ēkas pēc aprites ekonomikas principiem, darbiniekiem tika radīta estētiska un moderna darba vide.

Pēc studiju vizītes, projekta partneri devās uz blakus pilsētu Neimigenu, kur norisinājās ikgadējā EcoProcura konference, kas turpinājās atlikušo nedēļu no 3. līdz 5. oktobrim.

 

Papildus informācija: Zane Bilzēna, projekta vadītāja, tālr.+37167845111

Projektu finansē: 

Circular PP projekts ir saņēmis Eiropas Savienības Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020. gadam. finansējumu saskaņā ar līguma Nr. R049drukāt lapu