lv en
Home
Email

Sākumlapa / Attīstības sadarbība / Zaļais iepirkums pašvaldībās, lai sasniegtu energoefektīvu rezultātu (PRIMES) / Jaunumi / Fonds aicina iepirkumu speciālistus apmeklēt trešo semināru ciklu par Zaļo publisko iepirkumu 20. novembrī Jelgavā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Vides investīciju fondu* organizē reģionālo semināru par zaļā publiskā iepirkuma ( ZPI) piemērošanu Eiropas Savienības fondu 2014.-2020. gada plānošanas periodā, kas norisināsies š.g. 20.novembrī Jelgavā.

Dalība seminārā ir bez maksas, bet lūgums reģistrēties ŠEIT 

Seminārā VARAM pārstāvji sadarbībā ar Iepirkumu uzraudzības biroja kolēģiem informēs par ZPI, tā piemērošanas kritērijiem un lomu pašvaldību iepirkumos un ES fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda projektos.

Pārstāvis no VIF informēs par PRIMES projekta pieredzi sadarbojoties ar pašvaldībām zaļā publiskā iepirkuma īstenošanā.

Tukuma novada domes Juridiskās nodaļas iepirkumu speciālists Jānis Lukševics dalīsies pieredzē zaļā pārtikas iepirkuma organizēšanā.

Semināra otrajā daļā notiks praktiskas paralēlās sesijas:

  • ZPI piemērošana būvniecības nozares iepirkumos ES fondu projektos (Artis Dzirkalis būveksperts);
  • ZPI prasību piemērošana elektroenerģijas iepirkumos (Ojārs Balcers eksperts elektroenerģijas izcelsmes apliecinājumu jautājumos un Zinta Sirmā juriste, iepirkumu speciāliste).

Seminārs par ZPI piemērošanu ES fondu 2014.-2020.gada plānošanas periodā notiks š.g. 20.novembrī, Jelgavā, Zemgales reģiona kompetenču centrā, Svētes ielā 33 (pielikumā pievienota semināra darba kārtība).

*Seminārs tiek organizēts sadarbībā ar Vides investīciju fondu programmas Inteliģenta Enerģija Eiropai projektu PRIMES - Zaļais iepirkums pašvaldībās, lai sasniegtu energoefektīvu rezultātu ietvaros.

2014.gada Valdības rīcības plānā ir noteikts, ka viens no valdības mērķiem ir izstrādāt un ieviest "zaļā iepirkuma" (ZI) principu valsts un pašvaldību publiskajos iepirkumos, sekmējot veselīgas pārtikas un vietējo materiālu (tostarp koksnes) īpatsvara pieaugumu. VARAM sadarbībā ar iesaistītajām pusēm ir izstrādājusi „Zaļā iepirkuma veicināšanas plānu 2015. – 2017.gadam” (apstiprināts MK 17.02.2015).

Plašāka informācija par zaļo publisko iepirkumu VARAM mājas lapā  http://www.varam.gov.lv/lat/darbibas_veidi/zalais_publiskais_iepirkums/

Dienas kārtība semināram un ZPI apmācībām Jelgavā 20.novembrī - skatīt ŠEIT!

Semināri tiek finansēti no Eiropas Sociālā fonda/Eiropas Reģionālās attīstības fonda/Kohēzijas fonda tehniskās palīdzības Projekta Nr. VSID/TP/CFLA/11/19 „ Atbalsts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārziņā esošo Eiropas Savienības fondu aktivitāšu prioritāšu mērķu sasniegšanas nodrošināšanai” (Aktivitāte Nr. 8.1.).

Jautājumu gadījumā sazinieties ar projektu vadītāju Zani Bilzēnu rakstot:

zane.bilzena@lvif.gov.lv vai zvanot 67845111

Projektu finansē:

 

 drukāt lapu