Aicinām apmeklēt Fonda rīkoto semināru sadarbībā ar VARAM par zaļo publisko iepirkumu

 
 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk - VARAM) organizē reģionālo semināru ciklus par VARAM atbildībā esošajiem specifiskajiem atbalsta mērķiem un Zaļā publiskā iepirkuma piemērošanu Eiropas Savienības (turpmāk – ES) fondu 2014.-2020. gada plānošanas periodā. Aicinām pieteikties pašvaldību un citu iestāžu pārstāvjus.

Semināru cikls „VARAM atbilstības principu un Zaļā iepirkuma/Zaļā publiskā iepirkuma piemērošana ES fondu 2014-2020 plānošanas periodā” sastāv no divu dienu semināriem katrā reģionā. Pirmajā semināra dienā klātesošie tiks informēti par VARAM atbildībā esošajiem specifiskajiem atbalsta mērķiem 2014.-2020. gada plānošanas periodā. Tiks organizētas diskusijas par specifisko atbalsta mērķu ieviešanas nosacījumiem, atbalstāmajām darbībām un attiecināmajām izmaksām, rezultātu definēšanu un uzraudzību, kā arī finanšu analīzi. Būs iespēja noskaidrot atbildes uz interesējošajiem jautājumiem par VARAM pārziņā esošajām ES fondu investīcijām.

Savukārt, otrajā semināra dienā VARAM pārstāvji sadarbībā ar Iepirkumu uzraudzības biroja un Vides investīciju fonda (turpmāk – VIF) kolēģiem informēs par zaļo publisko iepirkumu, tā piemērošanas kritērijiem un lomu pašvaldību iepirkumos un ES fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda projektos. Reģionu pārstāvji dalīsies pieredzē par zaļā publiskā iepirkuma īstenošanu. Dienas laikā plānotas paralēlās sesijās, kur ar praktisku piemēru palīdzību tiks izskatītas zaļā publiskā iepirkuma piemērošanas iespējas būvniecības, pārtikas, transporta un elektroenerģijas iepirkumu jomās.

Dalība semināros ir bez maksas. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, lūgums pirms pasākuma aizpildīt reģistrācijas anketu.

Plānotie semināri:

  • Vidzemē 4. novembrī par VARAM atbildībā esošajiem specifiskajiem atbalsta mērķiemPieaugušo izglītības centrā, Raunas ielā 4, Cēsīs un 6. novembrī par Zaļā iepirkuma principu piemērošanu Vidzemes koncertzālē, Raunas ielā 12-1, Cēsīs. 
  • Kurzemē 11.novembrī par VARAM atbildībā esošajiem specifiskajiem atbalsta mērķiemun 13. novembrī par Zaļā iepirkuma principu piemērošanu notiks Kuldīgas Mākslas namā, 1905. gada ielā 6, Kuldīgā. 
  • Zemgalē 19. novembrī par VARAM atbildībā esošajiem specifiskajiem atbalsta mērķiemun 20. novembrī par Zaļā iepirkuma principu piemērošanu notiks Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā, Svētes ielā 33, Jelgavā. 
  • Latgalē 25. novembrī par VARAM atbildībā esošajiem specifiskajiem atbalsta mērķiemnotiks Latgales vēstniecībā GORS, Pils ielā 4, Rēzeknē un 27. novembrī par Zaļā iepirkuma principu piemērošanu notiks Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā Zeimuļs, Krasta ielā 31, Rēzeknē. 
  • Rīgā 2. decembrī par VARAM atbildībā esošajiem specifiskajiem atbalsta mērķiemun 4. decembrī par Zaļā iepirkuma principu piemērošanu notiks VARAM Peldu iela 25, 409.telpa, Rīgā.

Apmācības tiek organizētas sadarbībā ar Vides investīciju fondu, kas Eiropas Savienības programmas „Intelligent Energy Europe”  ietvaros īsteno projektu "Zaļais iepirkums pašvaldībās, lai sasniegtu energoefektīvu rezultātu - PRIMES".

Dienas kārtība semināram un ZPI apmācībām Cēsīs 6. novembrī - skatīt ŠEIT!

Semināri tiek finansēti no Eiropas Sociālā fonda/Eiropas Reģionālās attīstības fonda/Kohēzijas fonda tehniskās palīdzības Projekta Nr. VSID/TP/CFLA/11/19 „ Atbalsts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārziņā esošo Eiropas Savienības fondu aktivitāšu prioritāšu mērķu sasniegšanas nodrošināšanai” (Aktivitāte Nr. 8.1.).

Jautājumu gadījumā sazinieties ar projektu vadītāju Zani Bilzēnu rakstot:

zane.bilzena@lvif.gov.lv vai zvanot 67845111

Projektu finansē: