lv en
Home
Email

Sākumlapa / Attīstības sadarbība / Ilgtspējīgas enerģētikas rīcības plāni - vienota Eiropa enerģijas apsaimniekošanā / Semināri / SEAP PLUS projekts Enerģijas dienās Balvos organizē semināru

SEAP PLUS projekts 2013. gada 27. jūnijā Balvos Enerģijas dienas ietvaros organizēja semināru, kura dalībnieki klausoties, diskutējot un izmēģinot, ieguva informāciju par jaunākajām iniciatīvām, risinājumiem un sasniegumiem enerģijas jomā.

  • Balvu novada priekšsēdētājs Andris Kazinovskis atklāja pasākumu, sniedzot ieskatu enerģijas sektorā aktuālajos jautājumus un uzsverot Balvu novada vīziju ilgtspējīgai attīstībai.
  • Projekta vadītāja Aija Zučika prezentēja SEAP PLUS projekta mērķus, uzdevumus, plānotās aktivitātēs reģionā, kā arī Pilsētu mēru paktu kustību Eiropā un Latvijā; Tika sniegts ieskats par projektu: "Bioenergy promotion".

Prezentācija: "SEAP PLUS - vienota Eiropa enerģijas apsaimniekošanā"

Prezentācija: "Bioenergy Promotion 2"

  • Neils Kalniņš no "Blueshockbike" uzņēmumam sniedza prezentāciju par elektromobiļiem un elektrovelosipēdiem, stāstot un rādot piemērus ar Latvijā ražotiem transportlīdzekļiem, kā arī daloties pieredzē no Latvijas un Igaunijas.

Prezentācija: "Elektro mobiļi/velo - Latvijas un Igaunijas pieredze/iespējas"

  • Aivis Dreimanis no "Drošas braukšanas skolas" iepazīstināja klātesošos dalībniekus ar ekonomikas braukšanas pamatprincipiem, kā arī sniedza atbildes uz klātesošo jautājumiem saistībā ar transportlīdzekļa marku, degvielu, apkopi, pārvietošanos.

Prezentācija: "Ekonomiska braukšana"

  • Projekta vadītāja Zane Ramane prezentēja PassREg projekta mērķus, uzdevumus un aktivitātes. Tika sniegts ieskats par projektu: "Build up skils".

Prezentācija: "Pasīvo māju un atjaunojamo energoresursu reģioni - PassREg"

  • Žanis Feldmanis no Tiskādu internātskolas dalījās pieredzē par motivāciju un aktivitātēm iesaistos projektā PassREg.
  • Terēzija Kruste no Rēzeknes novada pašvaldības iepazīstināja ar PassREg projekta ieviešanas gaitu Tiskādu skolas projektos, savukārt Jānis Volks papildināja ar detalizētākiem datiem par projekta ieviešanu.

Prezentācija I  un Prezentācija II  "Tiskādu skolu projekti, to realizāciju un problēmas"

  • Par Andreja Nikolajeva un Dēvija Šīraka pieredzi tika iepazīstināts, stāstot par Tiskādu projektu, tā pasīvo ēku risinājumiem un citiem projektiem Latvijā.
  • Semināra noslēgumā Passive Hause Latvia eksperts Kārlis Grīnbergs detalizēti iepazīstināja ar Pasīvajām mājām Latvijā  un Eiropā, kā arī ar Ērgļu arodvidusskolas dienesta viesnīcas piemēru veicot renovācijas darbus, lai kļūtu par pasīvo māju.

Prezentācija: "Pasīvās ēkas Latvijā un Eiropā"

      

 

    

Projekta vadītāja: Aija Zučika (E - pasts: aija.zucika@lvif.gov.lv, tel. 0037167845111)

SIA "Vides investīciju fonda” īstenotā projekta SEAP PLUS mērķis ir sekmēt ilgtspējīgas enerģijas pārvaldi reģionos, veicinot pašvaldības iesaistīti Pilsētu mēru paktu kustībā, kā arī izstrādājot ilgtspējīgas enerģētikas rīcības plānus. Latvijā projekta aktivitātes tiek īstenotas Latgales plānošanas reģiona pašvaldībās.

Projekts tiek ieviests ar ES finansēšanas programmas "Intelligent Energy Europe" finansiālu atbalstu. Projekta vadošais partneris ir Grieķijas Tehniskā kamera, un projektā apvienoti partneri no 11 Eiropas Savienības valstīm. Tā īstenošanas periods ir līdz 2014. gada 30. septembrim.

  drukāt lapu