lv en
Home
Email

Sākumlapa / Sākums / Jaunumi / Noslēgusies projekta RoundBaltic 2.nacionālā apaļā galda diskusija - Ilgtspējīgas finansēšanas ietvara attīstība energoefektivitātes pasākumu finansēšanai

2022. gada 25. maijā Vides investīciju fonds ciešā sadarbībā ar LR Ekonomikas ministriju un Latvijas Finanšu nozares asociāciju RoundBaltic projekta ietvaros klātienē organizēja otro nacionālā apaļā galda diskusiju par ilgtspējīgas finansēšanas ietvara attīstību energoefektivitātes pasākumu finansēšanai. Pasākums pulcēja vairāk kā 60 dalībniekus no 35 organizācijām.

Tostarp paneļdiskusijā un apaļā galda diskusijās piedalījās 18 runātāju no Eiropas Komisijas, Eiropas Investīciju bankas, LR Ekonomikas ministrijas un Finanšu ministrijas, ALTUM, Latvijas Bankas, Igaunijas Ekonomikas ministrijas, Swedbank, Ziemeļu Investīciju bankas, Rīgas enerģētikas aģentūras, Liepājas valstspilsētas pašvaldības un BaltCap Infrastructure fund. Diskusijas moderēja energoefektivitātes un ilgtspējīgas finansēšanas jomas eksperti – Dace Helmane (Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta valdes locekle), Viktors Toropovs (SEB Bankas Ilgtspējas attīstības vadītājs Latvijā) un Reinis Āboltiņš (enerģētikas eksperts).

Šīs apaļā galda diskusijas galvenā tēma bija ilgtspējīgas finansēšanas ietvars energoefektivitātes finansēšanai, meklējot veidus un ieteikumus tā ieviešanai Latvijā un analizējot labās prakses piemērus no citām valstīm. Projektā līdz šim secināts, ka ilgtspējīgas finansēšanas ietvara attīstība ir viens no atslēgas instrumentiem, lai straujāk attīstītu energoefektivitātes projektu finansēšanu, tāpēc jo īpaši svarīgi ir radīt platformu un iespējas iesaistīto pušu diskusijām, lai veidotu konstruktīvus risinājumus.

Aicinām iepazīties ar plašāku informāciju par organizēto pasākumu:

-         programma pieejama šeit,

-         prezentācijas pieejamas šeit,

-         pirmās paneļdiskusijas tiešraides ieraksts Facebook pieejams šeit,

-         fotogrāfijas no pasākuma pieejamas šeit.

RoundBaltic projekts ir vērsts uz jaunu instrumentu attīstīšanu privātā finansējuma piesaistei ilgtspējīgas energoefektivitātes finansēšanai Latvijā 3 galvenajos sektoros - publiskais, mājokļi, MVU. RoundBaltic projekta mērķis ir turpināt dialogu starp galvenajām ieinteresētajām pusēm Latvijā par privātā finansējuma piesaisti energoefektivitātes projektiem, un noteikt kopīgos uzdevumus un potenciālos uzlabojumus, kas būtu panākami esošajā politikas kontekstā un uzņēmējdarbības praksē. Pasākuma mērķis bija izveidot priekšlikumus nozarei un politikas veidotājiem, lai uzlabotu privātā finansējuma piesaisti energoefektivitātes finansēšanai Latvijā.

2. nacionālā apaļā galda diskusija ir turpinājums apaļā galda diskusijām, kas līdz šim organizētas RoundBaltic projekta ietvaros 2021. gada 6. un 7. maijā,  29. septembrī, 8. decembrī un 2022. gada 10. februārī. Otrā nacionālā apaļā galda tēma izrietēja no līdzšinējos pasākumos, tai skaitā Ilgtspējīgas enerģijas investīciju forumos diskutētā.

Aicinām sekot līdzi RoundBaltic projekta jaunumiem Vides investīciju fonda tīmekļa vietnē vai sociālā tīkla Facebook lapā un RoundBaltic tīmekļa vietnē. Nākamie pasākumi, turpinot iesāktās diskusijas, plānoti jau rudenī!

Pasākums tika organizēts Apvārsnis 2020 / Horizon 2020 projekta "Iniciatīvas Viedās finanses viedajām ēkām ieviešanas veicināšana Baltijas reģionā – Polijā, Latvijā un Dānijā - RoundBaltic" ietvaros. Pasākums norisinājās klātienē 25.maijā, Pullman Riga Old Town Hotel, Jēkaba ielā 24, Rīgā no plkst. 9:00-15:00.

 

 

Papildus informācija:

Sergejs Gomzjakovs, projekta vadītājs, tālr.+37127897302

 

Projektu finansē:

                                                                                              Horizon2020/Apvārsnis2020

          drukāt lapu