lv en
Home
Email

Sākumlapa / Sākums / Jaunumi / RoundBaltic diskusija - Ilgtspējīgas finansēšanas ietvara attīstība energoefektivitātes finansēšanai

 

 

Aicinām Jūs piedalīties pasākumā par Ilgtspējīgas finansēšanas ietvara attīstību energoefektivitātes finansēšanai. Pasākums norisinās klātienē, 25 maijā plkst. 9:00 viesnīcā Pullman Riga Old Town, Jēkaba iela 24, Rīga. Dalība ir bez maksas, vietu skaits ierobežots. Pasākums notiek latviešu un angļu valodā (tulkojums tiks nodrošināts). Pasākumu organizē Vides investīciju fonds sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Finanšu nozares asociāciju RoundBaltic projekta ietvaros.

Ilgtspējīga finansēšana ir viena no aktuālākajām tēmām pēdējā gada laikā kontekstā ar energoefektivitātes finansēšanu (Taksonomijas regulas ieviešana, enerģētikas krīze, ES Zaļais kurss klimata pārmaiņas u.c.). Rīkotāji un iesaistītās puses ilgtspējīgas finansēšanas ietvara attīstību redz kā vienu no atslēgas instrumentiem, lai straujāk attīstītu energoefektivitātes projektu finansēšanu, tāpēc jo īpaši svarīgi ir radīt platformu un iespējas iesaistīto pušu diskusijām, lai veidotu konstruktīvus risinājumus. Šī nacionālā apaļā galda diskusija kalpo kā instruments dažādu iesaistīto pušu – politikas veidotāju, ieviesēju, uzņēmēju un nozares ekspertu – dialogam un sadarbības veicināšanai. Pasākuma mērķis ir izveidot priekšlikumus nozarei un politikas veidotājiem, lai uzlabotu privātā finansējuma piesaisti energoefektivitātes finansēšanai Latvijā.

Pirmajā paneļdiskusijā, kas tiks translēta  Vides investīciju fonds Facebook lapā (skatīt šeit) no 9:30-11:00, piedalīsies un ar aktualitātēm dalīsies pieci augsta ranga viedokļu līderi – Mārtiņš Zemītis (Eiropas Komisijas Latvijā pārstāvniecības vadītājas vietnieks), Irina Kuzmina (Swedbank Baltics AS ilgtspējas jomas vadītāja Latvijā), Atis Zakatistovs (Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs), Raimonds Lapiņš (Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks) un Jēkabs Krieviņš (ALTUM valdes loceklis).

Savukārt paralēlajās apaļā galda diskusijās, kurās tiks aicināti aktīvi piedalīties arī pasākuma dalībnieki, tiks apskatītas tādas ar ilgtspējīgu finansēšanu saistītas tēmas kā ilgtspējīgas finansēšanas ietvara ieviešana Latvijā, piemēri Eiropā un praktiskie aspekti un nepieciešamie priekšdarbi datu un aktīvākas projektu ieviešanas kontekstā. Paralēlajās diskusijās kopā piedalīsies 13 dažādi runātāji – no Finanšu un Ekonomikas ministrijas, Eiropas Investīciju bankas, Finanšu nozares asociācijas, Eiropas Komisijas, ALTUM, Igaunijas ekonomikas ministrijas, Rīgas enerģētikas aģentūras, Ziemeļu Investīciju bankas, Būvniecības valsts kontroles biroja, BaltCap Infrastructure Fund, Liepājas valstspilsētas un Valmieras novada pašvaldībām.

Diskusijas moderēs energoefektivitātes un ilgtspējīgas finansēšanas jomas eksperti – Dace Helmane (Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta valdes locekle), Viktors Toropovs (SEB Bankas Ilgtspējas attīstības vadītājs Latvijā) un Reinis Āboltiņš (enerģētikas eksperts).

Pasākuma programmu un reģistrācijas anketu skatīt šeit:

 

RoundBaltic projekta mērķis ir turpināt dialogu starp galvenajām ieinteresētajām pusēm Latvijā par privātā finansējuma piesaisti energoefektivitātes projektiem, un noteikt kopīgos uzdevumus un potenciālos uzlabojumus, kas būtu panākami esošajā politikas kontekstā un uzņēmējdarbības praksē. Šajā dokumentā ir iekļauta pasākuma programma un diskutētās tēmas.

Pasākuma mērķis: Konstruktīvi ieteikumi politikas veidotājiem, valsts institūcijām un pašvaldībām privātā finansējuma piesaistes veicināšanai Latvijas ilgtspējīgas energoefektivitātes finansēšanā.

 

Papildus informācija:

Sergejs Gomzjakovs, projekta vadītājs, tālr.+37127897302

 

Projektu finansē:

                                                                                              Horizon2020/Apvārsnis2020

          drukāt lapu