lv en
Home
Email

Sākumlapa / PHB projekti / Jaunumi

12.06.2007 - 100 tonnas kondensatoru, kuri satur bīstamu ķīmisku vielu, tiek izvestas iznīcināšanai uz Vāciju

2007.gada 13.jūnijā tiks pabeigta pirmo 100 tonnu bīstamu ķīmisku vielu – polihlorētos bifenilus (PHB) – saturošu iekārtu izvešana no Gardenes bīstamo atkritumu novietnes . Nepilna gada laikā savāktas jau 100 tonnas PSRS un Austrumeiropā ražoto kondensatoru, kuri satur PHB un kuri pārsvarā tiek izmantoti ražošanas uzņēmumos. Iekārtu iznīcināšana tiek organizēta un nodrošināta ANO Attīstības programmas un Pasaules vides fonda (Global Environmental Facility) finansētā projekta "PHB saturošu iekārtu savākšana un utilizācija videi draudzīgā veidā" ietvaros. Partneri projektā ir Vides ministrija, SIA "Vides investīciju fonds", kā arī Valsts vides dienests.

30.03.2007 - Aprit 1 gads kopš uzsākts ANO/PVF projekts par bīstamo ķīmisko atkritumu iznīcināšanu

Tieši pirms gada, 2006. gada 30. martā, ANO Attīstības programmas projektu birojs Latvijā sadarbībā ar Vides ministriju un SIA "Vides investīciju fonds" uzsāka ANO/PVF finansētā projekta "PHB saturošu iekārtu savākšana un utilizācija videi draudzīgā veidā" īstenošanu.

05.03.2007 - ANO projekta par PHB saturošu iekārtu utilizāciju ietvaros savāktas jau gandrīz 100 tonnas iekārtu

ANO Attīstības programmas projekta "PHB saturošu iekārtu savākšana un utilizācija videi draudzīgā veidā" ietvaros Gardenes bīstamo atkritumu novietnē jau savāktas gandrīz 100 tonnas PHB saturošu kondensatoru. Tā kā PHB saturošo iekārtu iznīcināšana ir sarežģīta un Latvijā to nav iespējams veikt, iekārtas tālāk tiks transportētas utilizācijai uz Vāciju, kur iekārtu utilizācija tiks veikta videi draudzīgā veidā, piemērojot augstākos drošības standartus.

18.01.2007 - Noslēdzies ANO Attīstības programmas rīkotais konkurss par PHB saturošu iekārtu utilizāciju

Ir noslēdzies starptautiskais konkurss par PHB saturošu iekārtu transportēšanu un utilizāciju videi draudzīgā veidā. Konkursu rīkoja ANO Attīstības programma UNDP/GEF projekta "PHB saturošu iekārtu savākšana un utilizācija videi draudzīgā veidā" ietvaros pirmo 100 tonnu PHB saturošu iekārtu utilizācijai. Pavisam tika iesniegti septiņi pieteikumi no dažādām Eiropas valstīm.

08.12.2006 - Konkurss

2006. gada 16. oktobrī tika izsludināts starptautisks konkurss par PHB saturošu iekārtu transportēšanu un utilizāciju videi draudzīgā veidā projekta "PHB saturošu iekārtu savākšana un utilizācija videi draudzīgā veidā" ietvaros.


drukāt lapu