lv en
Home
Email

Sākumlapa / PHB projekti / Jaunumi

02.04.2008 - Pieejami materiāli no semināra par PHB jautājumiem!

2008.gada 21.februārī Liepājā, viesnīcā "Promenāde Hotel", notika seminārs "PHB saturošās iekārtas: draudi videi un cilvēka veselībai". Semināru organizēja ANO Attīstības programma (UNDP) projekta "PHB saturošu iekārtu savākšana un iznīcināšana videi draudzīgā veidā". Seminārā piedalījās Valsts vides dienesta Reģionālo vides pārvalžu pārstāvji, kā arī Valsts Darba inspekcijas un Vides ministrijas pārstāvji.

31.03.2008 - Aprit 2 gadi kopš uzsākts ANO projekts PHB saturošu iekārtu iznīcināšanai

2006.gada 30.martā ANO Attīstības programma (UNDP), sadarbībā ar Vides ministriju, SIA "Vides investīciju fonds" un Valsts Vides dienestu uzsāka UNDP/Pasaules vides fonda (GEF) finansētā projekta "PHB saturošu iekārtu savākšana un iznīcināšana videi draudzīgā veidā" īstenošanu. Projektā tiek organizēta un apmaksāta īpaši bīstamu ķīmisku vielu - polihlorētos bifenilus jeb PHB – saturošu iekārtu iznīcināšana videi drošā veidā. Sodien aprit divi gadi kopš projekta uzsākšanas dienas.

27.03.2008 - ANO projektā šogad savāktas jau vairāk kā 150 tonnas PHB saturošu iekārtu

Projektu PHB saturošu iekārtu iznīcināšanai ANO Attīstības programma (UNDP) sāka īstenot jau 2006.gadā. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Vides ministriju, SIA "Vides investīciju fonds" un Valsts Vides dienestu. Projektā tiek organizēta un apmaksāta īpaši bīstamu ķīmisku vielu - polihlorēto bifenilu jeb PHB – saturošu iekārtu iznīcināšana videi drošā veidā. Latvijā šo bīstamo vielu satur elektroenerģiju pārveidojošās iekārtas – kondensatori un transformatori, kas ražoti bijušajā PSRS un Austrumeiropas valstīs laika posmā no 1960. līdz pat 1989.gadam.

22.01.2008 - ANO projektā šogad utilizēs 320 tonnas bīstamu ķīmisku vielu saturošas iekārtas

ANO Attīstības programma Latvijā (UNDP), sadarbībā ar Vides ministriju un SIA "Vides investīciju fonds" īsteno projektu "PHB saturošu iekārtu savākšana un utilizācija videi draudzīgā veidā", ko finansē ANO Pasaules vides fonds. Projektā tiek organizēta un nodrošinātā polihlorētos bifenilus jeb PHB saturošu iekārtu iznīcināšana. PHB ir īpaši bīstama ķīmiska viela ko satur elektroenerģiju pārveidojošās iekārtas – kondensatori un transformatori, ražoti bijušajā PSRS un Austrumeiropas valstīs. Latvijā nav tehnoloģisku iespēju iznīcināt PHB vai to saturošas iekārtas, tāpēc to iznīcināšana videi nekaitīgā veidā tiek veikta ārpus Latvijas.

11.12.2007 - ANO projektā iznīcinātas pirmās 100 tonnas bīstamu ķīmisku vielu saturošas iekārtas

2007.gada decembrī saņemts apstiprinājums par 100 tonnu bīstamu ķīmisku vielu  polihlorētos bifenilus (PHB) – saturošu iekārtu iznīcināšanu. Iekārtas tika izvestas no Latvijas  2007.gada jūnijā, un iekārtu iznīcināšanu videi nekaitīgā veidā nodrošināja Vācijas uzņēmums Envio Recycling GmbH, kas tika izvēlēts starptautiska konkursa kārtībā. Iekārtu iznīcināšana tika organizēta un nodrošināta ANO Attīstības programmas un Pasaules vides fonda (Global Environmental Facility) finansētā projekta "PHB saturošu iekārtu savākšana un utilizācija videi draudzīgā veidā" ietvaros.


drukāt lapu