lv en
Home
Email

Sākumlapa / PHB projekti / Jaunumi

10.07.2008 - ANO projektā veiksmīgi pabeigta 110 tonnu PHB saturošu kondensatoru izvešana no Latvijas

Latvijā vēl joprojām uzņēmumos tiek ekspluatētas vai uzglabātas iekārtas, kas satur vēl no Padomju laikiem mantoto bīstamo ķīmisko vielu - polihlorēto bifenilu jeb PHB. PHB Latvijā satur elektroenerģiju pārveidojošās iekārtas – kondensatori un transformatori, kas ražoti bijušajā PSRS un Austrumeiropas valstīs laikā līdz pat 1989.gadam un tiek izmantoti kā elektroenerģiju pārveidojošās iekārtas.

16.06.2008 - ANO projektā veiksmīgi pabeigta 230 tonnu PHB saturošu transformatoru izvešana no Latvijas

Šodien, 16. jūnijā ANO Attīstības programma Latvijā (UNDP) un Vides ministrija preses konferencē informēja žurnālistus par 230 tonnu PHB saturošu transformatoru izvešana no Latvijas projekta "PHB saturošu iekārtu savākšana un iznīcināšana videi draudzīgā veidā" ietvaros. ANO Attīstības programma Latvijā (UNDP) šo projektu īsteno sadarbībā ar Vides ministriju un SIA "Vides investīciju fonds", kā arī Valsts vides dienestu.

13.06.2008 - Aicinājums uz preses konferenci par PHB saturošu iekārtu izvešanu no Latvijas ANO projekta ietvaros

Aicinām Jūs uz preses konferenci šā gada 16.jūnijā plkst.13:00, ANO namā, Pils ielā 21, Rīgā, saistībā ar veiksmīgi pabeigto ANO projekta posma par 230 tonnu bīstamu ķīmisku vielu - PHB - saturošu transformatoru izvešanu no Latvijas.

07.04.2008 - PHB saturošu iekārtu iznīcināšana

Lai sniegtu atbalstu uzņēmumiem PHB saturošu iekārtu iznīcināšanā, ANO Attīstības programma Latvijā (UNDP) sadarbībā ar Vides ministriju, SIA "Vides investīciju fonds" un Valsts vides dienestu īsteno īpašu projektu, kura ietvaros tiek organizēta un apmaksāta PHB saturošu iekārtu iznīcināšana. Pateicoties veiksmīgai Projekta ieviešanai, šobrīd tiek uzsākta Projekta pēdējā - trešā kārta, kurā vēl ir iespēja pieteikties arī tiem uzņēmumiem, kuri vēl nav iesaistījušies Projektā.

04.04.2008 - Vēl ir iespējams pieteikties dalībai ANO projektā PHB saturošu iznīcināšanai!

Ņemot vērā Projekta veiksmīgo norisi, ir radusies iespēja sniegt atbalstu arī pārējiem uzņēmumiem iekārtu iznīcināšanā. Šobrīd tiek uzsākta Projekta trešā un pēdējā kārta, kurā vēl ir iespēja pieteikties dalībai arī tiem uzņēmumiem, kuri vēl nav iesaistījušies Projektā. Tāpēc aicinām uzņēmumus izmantot šo iespēju un pieteikties dalībai Projektā.drukāt lapu