lv en
Home
Email

Sākumlapa / Attīstības sadarbība / Lielie dati nākamās paaudzes enerģijai (BD4NRG) / Jaunumi / Vides investīciju fonds uzsāk projekta BD4NRG īstenošanu

SIA "Vides investīciju fonds” uzsācis Apvārsnis 2020 projektu: “Lielie dati nākamās paaudzes enerģijai (BD4NRG)” īstenošanu. Projekta vadošais partneris ir Engineering Ingegneria Informatica Spa no Itālijas, un projektā apvienoti 35 partneri no 13 Eiropas Savienības valstīm, tā īstenošanas periods ir līdz 2023. gada 31. decembrim.

Projekta mērķis

Lielas datu platformas izveide, kas, apkopojot un analizējot lielos datus, sekmētu viedo enerģijas pakalpojumu izveidi, attīstību, uzturēšanu un izpēti.

Projekta galvenās aktivitātes

Savāktie dati tiks apstrādāti, lai izveidotu dažādus uzņēmējdarbības piemērus, kas tiks parādīti, izmantojot šādus pilot projektus:

  1. “BIG.NETWORK”: no tīkla operatoriem dots ieskats lielajos datos ar mērķi palielināt elektroenerģijas tīkla darbības efektivitāti un uzticamību (piemēram, paredzot uzturēšanu).

Saņēmēji: tīkla operatori

  1. “BIG.DEMAND”: lielo datu apkopojums no komunālo pakalpojumu sniedzējiem, enerģijas piegādātajiem ar mērķi optimizēt ar tīkliem saistīto pārvaldību (jo īpaši mazapjoma / atjaunojamās elektroenerģijas ražošanu).

Saņēmēji: komunālie pakalpojumu sniedzēji, enerģijas piegādātāji, mikrotīklu operatori, enerģētikas kopienas

  1. “BIG.BUILDING”: no energopārvaldniekiem un ēku apsaimniekotājiem (gan privātās, gan publiskās) apkopoti lielie dati ar mērķi palielināt ēku energoefektivitāti un komfortu.

Saņēmēji: ESKO un citi enerģētikas uzņēmumi, pašvaldības, ražotāji, celtniecības uzņēmumi un citas ieinteresētās personas, kas saistītas ar ēku apsaimniekošanu un atjaunošanu.

  1. “BIG.FINANCE”: energoefektivitātes tirgus potenciāla izpēte, izmantojot inovatīvas finansēšanas shēmas (piemēram, energoefektivitātes līgumi - ESKO), kuru mērķis ir samazināt riska ieguldījumus energoefektivitātē (piemēram, droši prognozējot un uzraugot enerģijas ietaupījumu).

Saņēmēji: investori un finansētāji, projektu attīstītāji

Papildu informācija: Aija Zučika, projekta vadītāja, tālr.+371 67845111

Projektu finansē: 

BD4NRG projekts ir saņēmis Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju atbalsta programmas „Apvārsnis 2020“ finansējumu saskaņā ar līguma Nr. 872613.drukāt lapu