lv en
Home
Email

Sākumlapa / Attīstības sadarbība / Aprites ekonomikas attīstības sekmēšana caur inovatīvu iepirkumu un kapacitātes celšanas aktivitātēm (Circular PP) / Jaunumi / Aicinām apmeklēt konferenci - Aprites ekonomika Ziemeļu un Baltijas valstu reģionā: Cik tālu mēs esam?

 

Aicinām visus interesentus reģistrēties starptautiskai konferencei "Aprites ekonomika Ziemeļu un Baltijas valstu reģionā: Cik tālu mēs esam?", kas notiks 2019.gada 10.septembrī ALTUM konferenču zālē, Doma laukumā 4, Rīgā.

Reģistrācija atvērta līdz 4.septembrim http://ejuz.lv/u0z. Pasākuma dienas kārtību skatīt šeit - Aprites ekonomika - programma!

Pasākuma mērķis ir turpināt dialogu par aprites ekonomikas ieviešanu un attīstības veicināšanu starp galvenajām iesaistītajām pusēm Latvijā - patērētājiem, ražotājiem, likumdevējiem, akadēmiskajiem ekspertiem, nevalstiskajām organizācijām, pašvaldībām, uzņēmējiem un medijiem.

Lineārajā ekonomikā, mēs iegūstam resursus, saražojam produktus, kādu noteiktu laika periodu tos lietojam un tad tos izmetam atkritumos. Šāds modelis ir neefektīvs, jo tas izsmeļ dabas resursus, patērē lielu enerģijas daudzumu un rada atkritumus. Ņemot vērā prognozēto demogrāfisko un ekonomisko izaugsmi pasaulē, ir skaidrs, ka šāds modelis nevar būt ilgtspējīgs. Tāpēc lai nodrošinātu ilgtspējīgu izaugsmi, resursu izmantošanai jākļūst gudrākai.

Un tieši aprites ekonomika piedāvā alternatīvu – izlietoto produktu nevis izmest atkritumos, bet pagarināt tā dzīves ciklu, pēc iespējas saglabājot visas vērtīgās īpašības – pārstrādājot, atjaunojot un izmantojot par izejvielu jaunu produktu ražošanā. Šāda pieeja samazina atkritumus, enerģijas patēriņu, taupa dabas resursus, rada jaunas darba vietas un ir ekonomiski izdevīgāka. Konferencē piedalīsies pašmāju aprites ekonomikas eksperti, kā arī speciālisti no Ziemeļvalstīm un Nīderlandes. 

Konferenci organizē Latvijas Vides Investīciju Fonds, vides aizsardzības organizācija Zaļā brīvība, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Stokholmas Vides institūts un Nīderlandes vēstniecība Latvijā, sadarbībā ar Eiropas Savienības programmas Interreg BJR projektu “Aprites ekonomikas attīstības sekmēšana caur inovatīvu iepirkumu un kapacitātes celšanas aktivitātēm (Circular PP)” un Ziemeļvalstu – Baltijas valstu sadarbības projektu “Ceļā uz aprites ekonomiku tekstila industrijā Ziemeļvalstīs un Baltijā: pētījums par pēc-patēriņa tekstilu Baltijas valstīs, ieteikumi rīcībpolitikai un sektora attīstībai” kuru finansē Ziemeļvalstu Ministru padome.

Konferenci atbalsta: Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija, Ziemeļu dimensijas partnerības sekretariāts kultūras jomā (NDPC), Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, Baltijas jūras reģiona Interreg programma.

 

Papildus informācija: Zane Bilzēna, projekta vadītāja, tālr.+37167845111

Projektu finansē: 

Circular PP projekts ir saņēmis Eiropas Savienības Interreg Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020. gadam. finansējumu saskaņā ar līguma Nr. R049

 Projekta mājas lapa: www.circularpp.eu

 drukāt lapu