lv en
Home
Email

Sākumlapa / Attīstības sadarbība / Termālās enerģijas resursu modelēšanas un optimizācijas sistēma (THERMOS) / Jaunumi / Vides investīciju fonds THERMOS projekta ietvaros organizē modelēšanas programmatūras apmācības

SIA "Vides investīciju fonds” sadarbībā ar “Jelgavas pilsētas domi”, biedrību “Zemgales reģionālā enerģētikas aģentūra” (ZREA) un SIA “Fortum Jelgava” 2018. gada 8. novembrī organizēja Eiropas Savienības pētniecības un inovācijas atbalsta programmas “Apvārsnis 2020” atbalstītā projekta: “Termālās enerģijas resursu modelēšanas un optimizācijas sistēma (THERMOS)” ietvaros uz  Inovatīvas THERMOS modelēšanas programmatūras prezentāciju un praktiskās demonstrēšanas pasākumu.

Vairāk kā 30 pašvaldību, siltumapgādes uzņēmumu, enerģētikas aģentūru un citu ieinteresēto pušu ekspertiem,  bija iespēja iegūt teorētiskas un praktiskas zināšanas, kā lietot THERMOS projektā izstrādāto rīku centrālās siltumapgādes sistēmas modelēšanai.

Viens no programmatūras veidotājiem Martins Hollei no Ilgtspējīgas enerģijas centra Londonā,  Lielbritānijā sniedza praktisku apmācību kā lietot rīku. Ņemot vērā, ka pašlaik rīks vēl ir izstrādes stadijā, tad Latvijas eksperti aktīvi diskutēja par  rīka  pielietošanas iespējām un ieteica rīku papildināt ar funkcijām, kas paplašinātu tā lietošanas iespējas Latvijā, lai atvieglotu lēmuma pieņēmējiem identificēt optimālākās vietas un trasējumus dažādām siltumapgādes sistēmām.

 

PREZENTĀCIJA

Papildu informācija: Aija Zučika, projekta vadītāja, tālr.+371 67845111

Projektu finansē: 


THERMOS projekts ir saņēmis Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju atbalsta programmas „Apvārsnis 2020“ finansējumu saskaņā ar līgumu Nr. 723636.

Projekta mājas lapa:drukāt lapu