lv en
Home
Email

Sākumlapa / Attīstības sadarbība / Zaļais iepirkums pašvaldībās, lai sasniegtu energoefektīvu rezultātu (PRIMES) / Jaunumi / Primes projekta komanda apmeklē projekta piekto sanāksmi Lionā, Francijā

Laika posmā no 2015.gada 25. līdz 27. novembrim projketa partneri apmeklēja Francijas pilsētu Lionu, kurā tika organizēta piektā projekta partneru sanāksme, kas ilga divas dienas. Projekta PRIMES - Zaļais iepirkums pašvaldībās, lai sasniegtu energoefektīvu rezultātu, ieradās visas projekta partnervalstis, lai pārrunātu iepriekšējo 2 gadu laikā izdarīto un vienotos par turpmākajām aktivitātēm atlikušo 12 mēnešu periodā. Liela daļa no projekta sapulces laika tika veltīts praktisko piemēru analīzes veiksānai un pašu iepirkumu veiksānai - sasniegumiem un šķēršļiem, kā arī apspriedei, kā projekta komandas darbu padarīt vēl efektīvāku labāku mērķu sasniegšanai. 

Sapulces laikā tika apmeklēta arī netālu esošā organizācija Villeurbane, kuras darbinieki stāstīja par tās stratēģiju un metodēm "zero emission" automašīnu izmantošanā, uzturēšanā un popularizēšanā. 

Projekta galvenais mērķis ir veicināt un sekmēt pašvaldību kapacitāti Zaļā publiskā iepirkuma (ZPI) principa ieviešanā, pašvaldībās veiktajos iepirkumos pakalpojumu un preču iegādē, sniedzot apmācības dažādos zaļā publiskā iepirkuma sektoros:

  • Siltināšanas materiāli ēkām
  • Transports
  • Skolu un citu publisko ēku aprīkojums
  • Biroja aprīkojums
  • Iekštelpu, ārtelpu un ielas apgaismojums
  • u.c.

Projekta ilgums ir 36 mēneši, no 2013. gada 1. novembra – 2016. gada 31.oktobrim.

Projektu finansē:

 drukāt lapu