lv en
Home
Email

Sākumlapa / Attīstības sadarbība / Pasīvo māju un atjaunojamo energoresursu reģioni / Jaunumi / PassREg projekta organizētais seminārs - Enerģijas klase

Latvijas Vides investīciju fonds sadarbībā ar biedrību Passive House Latvija 16. septembrī organizēja informatīvi izglītojošu pasākumu Enerģijas klase. Pasākuma otrajā daļā tika atklāta Pasīvo ēku izstāde. 

Pasākums tika veltīts izglītības projektiem, kuri sniedz apmācības pasīvo ēku un zema enerģijas patēriņu ēku būvniecībā Latvijā. Pasākuma laikā tika informēti semināra dalībnieki par izglītības kursu iespējām un piedāvājumu klāstu pasīvo ēku būvniecībā, kā arī par projektiem, kuri cenšas veicināt pasīvo ēku attīstību Latvijā. Tika diskutēts par nacionālo normatīvo regulējumu attiecībā uz ēku klasifikāciju, kā arī apspriestas nākotnes iniciatīvas pasīvo ēku attīstības veicināšanai Latvijā.

Pasākuma otrajā daļā dalībnieki pulcējās uz Pasīvo ēku konstrukciju un informatīvo baneru izstādi. Šāda veida izstāde Latvijā tika organizēta pirmo reizi un to iespēja apskatīt augstskolas RISEBA telpās, Ūdens ielā 6, H2O6 ēkā Rīgā, būs gandrīz vēl veselu gadu. 

Aicinām iepazīties ar prezentācijām, kuras tika apskatītas pasākuma laikā:

Labāk siltinātas ēkas - jaunā ēku klasifikācija un siltumtehnika - Anda Kursiša, biedrība Passive House Latvija

Pasīvās ēkas ar atjaunojamiem energoresursiem  - Zane Ramane, SIA Vides investīciju fonds

Profesionālā izglītība - energoefektīvu ēku būvniecības prasmju pilnveidei  - Ludmila Okoloviča, Latvijas būvinženieru savienība

Pasīvo ēku projektētāju kursi  - Mare Mitrevica, biedrība Passive House Latvija

 

 

 SIA "Vides investīciju fonda” īstenotais projekts PassREg – pasīvo ēku un atjaunojamo energoresursu reģioni projekta mērķis ir rosināt Nulle enerģijas māju būvniecību visā Eiropas Savienībā, kā pamatu izmantojot pasīvo māju principu un energoapgādē izmantojot pēc iespējas vairāk atjaunojamo enerģiju.


 drukāt lapu