Projekta PassREg partneru darba sapulce Ede, Nīderlandē

28. un 29. aprīlī Nīderlandē, pilsētā Ede notika projekta Pasīvo ēku reģioni ar atjaunojamo enerģiju, (turpmāk projekta akronīms PassREg) partneru sapulce, kurā kā projekta partneris piedalījās arī Latvijas Vides investīciju fonds.

Projekta partneri sniedza informāciju par projekta ieviešanas sasniegumiem un rezultātiem.  Liela uzmanība tika veltīta tieši atjaunojamiem energoresursiem, bez kā pasīvās ēkas ideja nevar pastāvēt.

Projekta darba sapulces laikā partneriem tika demonstrēti divu reģionu izstrādātie rīcības plāni no pašvaldību pārstāvjiem PassREg standarta ieviešanā– Arnhemas-Nijmegen reģionam un Antverpenes reģionam.

Tika apskatītas arī pasīvās ēkas Arnhemas-Nijmegen reģionā, kuras projektē viens no PassREg projekta partneriem DNA in de BOWN. Pasīvo māju komplekss pagaidām sastāv no 3 privātmājām. Mājām ir izstrādāts grezns dizains, bet tās ir pilnīgi termiskas un tiek kurinātas ar šķeldu no centrālā apkures katla, kas atrodas īpašumā. Projekts ir Pasīvo ēku piemērs visā reģionā, jo ir:

 

Latvijas Vides investīciju fonda īstenotā projekta PassREg mērķis ir sekmēt „gandrīz nulles enerģijas māju” būvniecību visā Eiropas Savienībā, kā pamatu izmantojot pasīvo māju principu un energoapgādē izmantojot pēc iespējas vairāk atjaunojamo enerģiju.

Projekts tiek ieviests ar ES finansētās programmas "Intelligent Energy - Europe" atbalstu. Projekta vadošais partneris ir Vācijas Passive House Institūts, un projektā apvienoti 14 partneri no 11 Eiropas Savienības valstīm. Tā īstenošanas periods ir līdz 2015. gada maijam.

Vairāk informācijas par projektu: 

Projektu vadītāja Zane Ramane, epasts: zane.ramane@lvif.gov.lv ,Tel: +371 67845111