lv en
Home
Email

Sākumlapa / Attīstības sadarbība / Zaļais iepirkums pašvaldībās, lai sasniegtu energoefektīvu rezultātu (PRIMES) / Jaunumi / Projekta PRIMES uzsākšana Latvijas pašvaldībās

SIA Vides investīciju fonds 2013.gada novembrī uzsāka projekta - Zaļais iepirkums pašvaldībās, lai sasniegtu energoefektīvu rezultātu (PRIMES) ieviešanu.  Latvijas pilot-pašvaldības, kuras atsaucās uz aicinājumu iesaistīties projektā, lai saņemtu tehnisku atbalstu no nozares ekspertiem zaļā publiskā iepirkuma (ZPI) veikšanai Latvijā ir 5: Tukuma novada Dome, Grobiņas novada Dome, Preiļu novada Dome, Carnikavas novada Dome, Valkas novada Dome. Laika periodā no šā gada marta līdz aprīlim Fonda pārstāvji tikās ar katru no pašvaldībām, lai noturētu projekta uzsākšanas sapulci, kurā tika apspriestas projekta galvenās aktivitātes, interesējošās zaļā publiskā iepirkuma sfēras, noteiktas prioritātes un izveidots tālāks projekta ieviešanas plāns katrai no pašvaldībām.

Pašvaldībām projekta ietvaros tiks sniegts tehniskais atbalsts iepirkumu sagatavošanā gan no vietējiem, gan ārvalstu ekspertiem, apmācības dažādās zaļā publiskā iepirkuma sfērās, organizēti semināri un citi pasākumi katrā no iesaistītām pašvaldībām, lai veicinātu ZPI ieviešanu. Projekta ietvaros kopā paredzēts ieviest 20 zaļos publiskos iepirkumus dažādās sfērās. Projekta ietvaros ir 5 pilot-pašvaldības, bet ikviena Latvijas pašvaldība tiek aicināta aktīvi piedalīties organizētajos semināros, kā arī projekta ietvaros sniegtajās apmācībās.

 Projekta vadītāja: Zane Ramane, e pasts: zane.ramane@lvif.gov.lv    Tel: + 371 67 845 111

 

 drukāt lapu