lv en
Home
Email

Sākumlapa / Attīstības sadarbība / Pasīvo māju un atjaunojamo energoresursu reģioni / Jaunumi / PassREg projekta ietvaros tiek izstrādāta desmit punktu klimata aizsardzības programma celtniecības sektorā

Desmit punktu klimata aizsardzības programma celtniecības sektorā

Passive House Institūts publicē ieteicamo rīcību dokumentu pašvaldībām

Darmštate, Vācija. Klimata aizsardzība sākas vietējā līmenī – un energoefektivitāte ēkās ir viens no vissvarīgākajiem uzdevumiem šajā sakarā. Lai palīdzētu pašvaldībām, Passive House institūts ir publicējis ieteicamo rīcību dokumentu. Dokuments iezīmē desmit punktu programmu ar konkrētiem ieteikumiem un rekomendācijām, kā pilsētas un ciemati var efektīvākā veidā apņemties pildīt klimata aizsardzības programmu.

Viens no galvenajiem punktiem ir Passive House standarts, kas ļauj ietaupīt līdz pat 90% enerģijas. Attīstītajās valstīs vairāk nekā trešdaļa no kopējā enerģijas patēriņa tiek izmantota celtniecības nozarē. Pēdējos gados, daudzas apvienības visā Eiropā veicina iniciatīvu, izmantot Passive House tehnoloģiju efektivitāti. Šo veiksmīgo pieeju atbalsta daudzi, tostarp Eiropas Savienība ar PassREg projekta palīdzību, ko koordinē Passive House institūts.

Projekta laikā iegūtā pieredze no dažādiem pašvaldību partneriem Briselē, Hannoverē vai Tirolē, veidoja pamatu vadlīnijām, kuras aprakstītas šajā ieteicamo rīcību dokumentā.

"Ar šo pasākumu palīdzību, kurus mēs iesakām šajā dokumentā, būs ne tikai iespējams samazināt enerģijas, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisijas patēriņu, bet pašvaldības iegūs arī vērā ņemamus finansiālus ietaupījumus" skaidro Dr. Wolfgangs Feists (Wolfgang Feist), Passive House Institūta direktors.

Centrālā nostāja dokumentā ir aicinājums pilsētām un pašvaldībām apņemties sasniegt pasīvās mājas standartu, jo īpaši attiecībā uz visām pašvaldības jaunbūvēm un rekonstruētām ēkām. Tiek ieteikta papildus atjaunojamo energoresursu izmantošana. Desmit punktu programma ietver arī ieteikumus finanšu veicināšanas programmām, kvalitātes nodrošināšanai, izglītības un informācijas kampaņām. Ieteicamo rīcību dokumenta pilnā versija par klimata aizsardzību būvniecības nozarē pašvaldību līmenī ir pieejama šeit: www.passivehouse.com

 

 drukāt lapu