lv en
Home
Email

Sākumlapa / Attīstības sadarbība / Pasīvo māju un atjaunojamo energoresursu reģioni / Jaunumi / Pasīvās mājas eksperti piedāvā risinājumus revolūcijai enerģētikā

 

Publiskota 2014. gada Starptautiskās Pasīvās mājas konferences programma

 

Darmštate/Āhene, Vācija. Ja, runājot par energopatēriņu, galvenā uzmanība tiek pievērsta efektivitātei, tad tiek gūts ilgtspējīgākais risinājums. Pasīvās mājas gadījumā tas ir arī ekonomiski izdevīgs risinājums. Eksperti no visas pasaules rādīs šīs pieejas praktiskos risinājumus no 23. līdz 27. aprīlim 2014. gada Starptautiskajā Pasīvās mājas konferencē Āhenē, Vācijā, un ietvarprogrammas ietvaros. Vairāk nekā simts lekcijās runātāji demonstrēs jaunus projektus un jaunākos risinājumus energoefektīvas būvniecības jomā. Turpat esošajā gadatirgū ēku īpašnieki un nekustamā īpašuma attīstītāji varēs gūt ieskatu plašajā pieejamo iespēju klāstā.

Konference skars plašu tematu loku, piemēram, problēmas mainīgākajā klimata joslā, būvniecības elementi energoefektivitātes paaugstināšanai, pieredze īpaša lietošanas veida ēku pilotprojektos. Pasīvās mājas projektu īstenošanai reģionos un pakāpeniskai energoefektivitātes paaugstināšanai tiks veltīti atsevišķas konferences sesijas. Ietvarprogrammā tiks iekļauti Pasīvās mājas ievadkursi jaunpienācējiem un seminārs par Pasīvās mājas elementiem.

Ēkas veido vairāk nekā trešdaļu kopējā energopatēriņa industriālajās valstīs, lielākā daļa no tā tiek izmantota dzīvojamo, darba un mācību telpu apkurei un dzesēšanai. Pasīvās mājas ēkas var ietaupīt līdz pat 90% šiem mērķiem patērētās enerģijas. Atlikušo energopieprasījumu var viegli nodrošināt, izmantojot atjaunojamos energoresursus. „Visi, kas uzbūvē Pasīvo māju, uzsāk personīgu energorevolūciju, atbrīvojot sevi no augstām ēkas uzturēšanas izmaksām, un to nevar ietekmēt nekāda politiska vai cita veida ietekme,” saka Dr. Volfgangs Feists, Pasīvās mājas institūta direktors. „Tajā pašā laikā Pasīvā māja nozīmē ko vairāk nekā tikai energoefektivitāti. Šis standarts piedāvā augstākā līmeņa siltumkomfortu un sniedz reālu finansiālu ieguvumu gan ēku īpašniekiem, gan to lietotājiem.”

XVIII Pasīvās mājas konferences Āhenē ietvaros ir rīkotas vairākas ekskursijas uz tuvējā apkārtnē pabeigtajām ēkām, starp tādām minama Pasīvās mājas standartam atbilstoša skola, baznīca, kas atjaunota ar Pasīvās mājas elementiem, kā arī dažādas dzīvojamās mājas un biroju ēkas. Tiek plānotas arī ekskursijas uz Beļģiju un Nīderlandi. „Šīs ēkas rāda, cik lielu celtņu dažādību atbalsta Pasīvā māja. Standartu var sasniegt būtībā jebkura veida ēka, gan jaunuzcelta, gan atjaunota,” apliecina Feists. Nudien, vairāki konferencē lasītie ziņojumi informēs par Pasīvajam standartam atbilstošām īpaša lietojuma ēkām, piemēram, peldbaseiniem un slimnīcām.

Ikgadējā Starptautiskā Pasīvās mājas konference, ko rīko Pasīvās mājas institūts, dažādās vietās notiek kopš 1997. gada. 2014. gada konference tiek rīkota sadarbībā ar Āhenes pilsētu un enerģētikas aģentūru „EnergieAgentur.NRW” (Ziemeļreinas-Vestfālenes, Vācija, federālās zemes enerģētikas aģentūra). Konferences pilna programma pieejama: www.passivehouseconference.org.

XVIII Starptautiskā Pasīvās mājas konference 2014

Konference: piektdien, 2014. gada 25. aprīlī, un sestdien, 2014. gada 26. aprīlī

Ietvarprogramma: sākums trešdien, 2014. gada 23. aprīlī

Ekskursijas: svētdien, 2014.gada 27.aprīli’

Norises vieta: „Eurogress Aachen”

Rīkotāji: Pasīvās mājas institūts, Āhenes pilsēta un enerģētikas aģentūra „EnergieAgentur.NRW”

Vairāk informācijas un reģistrēšanās: www.passivehouseconference.org

Kontaktpersona preses jautājumos: Benjamiņš Vinšs | Pasīvās mājas institūts | +49 (0)6151-82699-25 | presse@passive.de

Konferences kontaktpersona: Barbara Lēbava Pasīvās mājas institūts | +43 (0)512-570768 | tagung@passive.de

Vairāk informācijas par projektu: 

Zane Ramane

projektu vadītāja

epasts: zane.ramane@lvif.gov.lv

Tel: +371 67845111

 drukāt lapu