lv en
Home
Email

Sākumlapa / Attīstības sadarbība / Pasīvo māju un atjaunojamo energoresursu reģioni / Jaunumi / Fonda pārstāvji iepazīstas ar Insbrukas reģiona pieredzi pasīvo māju būvniecībā

Šī gada 9.oktobrī, politiķi un lēmumu pieņēmēji no visas Eiropas pulcējās Insbrukā, Austrijā, lai mācītos no šī reģiona veiksmes stāstiem par Passive House, un censtos ietekmēt nostāju valdības un pašvaldību līmenī par finansiāla atbalsta piešķiršanu savos reģionos. Arī pārstāvji no SIA "Vides investīciju fonds" devās pieredzes apmaiņas vizītē uz Insbruku, kur notika starptautisks seminārs un studiju vizīte. Tās laikā tika iepazīta Insbrukas reģiona pieredze pasīvo māju būvniecībā un tās attīstības veicināšanā.

Passive House starptautiskais seminārs notika Insbrukas Rātsnamā, kur atklāšanas uzrunu teica Insbrukas vicemērs Christoph Kaufmann un Tiroles gubernatora vietnieks Josef Geisler, kā arī pasīvo ēku principu izveidotājs un pamatlicējs Prof. Dr. Wolfgang Feist.

Uzaicinātie viesi un projekta partneri tika iepazīstināti ar Tiroles, kā vienu no Passive House Regions with Renewable Energies - PassREg projekta, veiksmes modeli. Galvenās tēmas, par kurām tika runāts:

  • Energoefektivitāte ēkās ar pasīvo ēku standartiem un atjaunojamo energoresursu izmantošana no Insbrukas pilsētas politikas un pašvaldības viedokļa;
  •  Mājokļu dotācijas un subsīdijas kā instruments, lai uzlabotu energoefektivitāti;
  • Energoefektīvo ēku dzīvescikla izmaksas, monitoringa veikšanu un novērtēšanu;
  • Tiroles enerģijas stratēģija un atjaunojamo energoresursu izmantošana Tiroles apgabalā.

Galvenās diskusijas pasākuma laikā bija par to, kā pārliecināt politiķus un pašvaldības savā reģionā, kādēļ pasīvo ēku standarts un ieviešana ir nozīmīga.

Tika apmeklētas dažādas Passive House ēkas Insbrukā un Tiroles apgabalā, lai iegūtu iespaidu un izpratni par veiksmes stāstu, ko pilsēta var pavēstīt. Viens no apskates objektiem bija NEUE HEIMAT TIROL - Lodenareal Innsbruck Passive House projekts ar 345 pasīvo ēku dzīvokļiemkur bija iespēja apskatīt gan pagrabstāvu, gan arī vienu no šiem pasīvo ēku dzīvokļiem. Bija iespēja pārliecināties par to, kā ziemā dzīvoklī tiek nodrošināts siltums bez radiatoriem, jo telpa tiek apsildīta ar siltā gaisa cirkulāciju, mājā ir ielikti pasīvo ēku logi un tā atbilst visiem 5 Passive House standartiem. Par redzēto apmeklētājiem palika ilgstošs iespaids, kā arī tas deva jaunu motivāciju, lai censtos attīstīt Pasīvo ēku konceptu savos reģionos.

Pasīvo ēku būvniecības veicināšanas nolūkos Latvijā Fonds ir iesaistījies projektā "Pasīvo ēku un atjaunojamo energoresursu reģioni". Projekta ietvaros notika arī vizīte uz Insbruku. No Latvijas tajā piedalījās arī Rēzeknes novada pašvaldības Vides aizsardzības vecākā speciāliste Terēzija Kruste un VAS "Valsts nekustamie īpašumi" Būvniecības pārvaldes direktors Artis Dzirkalis. 

 

 

 drukāt lapu