lv en
Home
Email

Sākumlapa / Attīstības sadarbība / Ilgtspējīgas enerģētikas rīcības plāni - vienota Eiropa enerģijas apsaimniekošanā / Jaunumi / Aicinām apmeklēt Enerģijas dienu Balvos

Aizvien biežāk ikdienā nākas dzirdēt par efektīvu enerģijas resursu patēriņu. Tas attiecas uz ēku energoefektivitātes rādītājiem, ko atspoguļo siltuma rēķini ziemas mēnešos, to redzam degvielas cenās, plānojot pārvietoties ar privāto vai sabiedrisko transportu, kā arī domājot kādu enerģijas avotu izmantot savās privātmājās.

2013. gada 27. jūnijā Balvos tiek rīkota "Enerģijas diena", kuras ietvaros ir paredzēts klausoties, diskutējot un izmēģinot, uzzināt jaunākos risinājumus un sasniegumus enerģijas jomā.

Enerģijas dienas seminārā tiks apskatītas sekojošas tēmas:

  • Pasīvās mājas standarts kļūst arvien vairāk izplatīts. Tas ir nozīmīgi, lai palielinātu augstas kvalitātes energoefektīvas celtniecības komponentu pieejamību. Apmeklējot semināru, būs iespēja tikties ar nozares ekspertiem, apskatīt vadošos piemērus Eiropā un iepazīties ar pasīvo ēku ieviešanas procesu Latvijā. Ar moto „Būvniecība enerģijas revolūcijai” PassREg projekts pēta līderu reģionus, kas ir veiksmīgi ieviesuši „Gandrīz nulles enerģijas” konceptus, par pamatu izmantojot atjaunojamo enerģiju un citas Pasīvās mājas iestrādes. Šajos reģionos iegūtā pieredze un izmantotie risinājumi kalpo kā pamats, ko iespējams pielāgot un ieviest citos Eiropas reģionos, arī Latvijā.
  • Ilgtspējīga mobilitāte - vai iespēja Latvijas apstākļos pārvietoties ar elektro velosipēdiem/elektro automobiļiem? Kāda ir Latvijas un Igaunijas pieredzes ieviešot elektrotransporta līdzekļus? Seminārā  tiks apskatīti  elektrotransporta risinājumi, kā arī sniegta lekcija, cik ļoti mūsu braukšanas ieradumi un prasmes ietekmē degvielas patēriņu un automobiļa mūža ilgumu.
  • Pilsētu mēru pakts un Ilgtspējīgas Enerģētikas rīcības plāni. Kā pievienošanās Eiropas līmeņa kustībai var palīdzēt pašvaldībām plānot tās attīstību un ieviest jaunus projektus energoefektivitātes, siltumapgādes, mobilitātes un iedzīvotāju labklājības celšanas nozarēs.
  • Energoefektivitātes ABC – praktiski padomi mājsaimniecībām un diskusijas par iedzīvotāju interesējošiem jautājumiem.

Papildus Enerģijas dienas ietvaros paredzēts:

  1. Izmēģinājuma braucieni ar elektro velosipēdiem un elektro mašīnu.
  2. Atrakcijas un spēles bērniem.
  3. SIA ZAAO konsultācijas un praktiskas informācijas sniegšana.
  4. Radošo darbu izstāde.
  5. Koncerts.
  6. Velosipēdu brauciens.

Pasākumā aicinām piedalīties: pašvaldību vadītājus; pašvaldību attīstības plānošanas speciālistus; projektu vadītājus; arhitektus; kā arī citus interesentus.

Dalību "Enerģijas dienu" seminārā lūdzam pieteikt līdz 2013. gada 21. jūnijam plkst. 15:00, sūtot ziņu uz e–pastu zane.ramane@lvif.gov.lv vai zvanot pa tālruni 67845111.  Vietu skaits seminārā ir ierobežots.

Aicinām iepazīties ar pasākuma programmu.

 

   drukāt lapu