Pasīvo māju īpašnieki atver durvis

Komfortabla, videi draudzīga, kā arī pieejama - pasīvā māja ietver labākos ilgtspējīgas būves risinājumus. Starptautiskās pasīvo māju dienas notiek visa Eiropā no 9. līdz 11. novembrim, dodot iespēju ikvienam tās apmeklēt un pārliecināties pašam par šā inteliģentā būvniecības standarta priekšrocībām.

Arī Latvijā notiks Pasīvo māju dienas, aicinot ikvienu apmeklēt Ērgļus, kur KPFI projekta ietvaros tiek veikta Ērgļu Profesionālās vidusskolas dienesta viesnīcas rekonstrukcija ar pasīvo māju elementiem. 9. oktobrī plkst. 16.00 ikviens ir aicināts ekspertu pavadībā apskatīt rekonstrukcijas gaitu un uzdot sev interesējošos jautājumus objekta arhitektam, būvniekiem un īpašniekam. Pirms tam plkst. 14.00 Ērgļu Profesionālajā vidusskolā notiks arī informatīvs seminārs par projektu un pasīvo ēku risinājumiem.

Pasīvo māju standartu var pielietot gandrīz ikviena veida un pielietojuma ēkai. Visā pasaulē pēc pasīvo ēku standarta tiek būvētas jebkura veida mājas, tostarp, dzīvojamās mājas, biroju ēkas, bērnu dārzi, ražošanas ēkas un pat baseini. Pirmās pasīvās mājas uzceltas pirms 20 gadiem, šobrīd pasaulē jau ir aptuveni 40 000 pasīvo māju, tās kļūst arvien populārākas. Daudzās Eiropas reģionos pasīvās mājas ir atzīts par labāko risinājumu, lai sasniegtu ES 2020. gada energoefektivitātes mērķus, tur noteikts, ka visām jaunbūvēm pasīvo māju standarts ir obligāta prasība.                                             

Galvenās pasīvo māju priekšrocības ir lieliska gaisa kvalitāte, vienmērīga iekštelpu temperatūra un ļoti zemas apkures izmaksas ilgtermiņā. Līdzās izmaksu efektivitātei, pasīvās ēkas arī minimizē ietekmi uz vidi. Pateicoties efektīvajam siltinājumam un ventilācijas sistēmai, kas aprīkota ar siltuma atgūšanu, pasīvās mājas var būt nodrošinātas ar minimālu apkuri arī mūsu klimatiskajos apstākļos, samazinot apkures izmaksas pat līdz 90%, līdz ar to mazinot CO2 izmešus un atkarību no enerģijas tirgus.

Pasīvo māju dienas atbalstīta Eiropas Komisijas programma Intelligent Energy - Europe projekta PassREg (www.passreg.eu) ietvaros.

Atvērto durvju dienu programma pieejama šeit

Kontaktinformācija:
Katrīna Vastlāve
Vides investīciju fonds
katrina.vastlave@lvif.gov.lv
tel. 67845111

www.passivehouse-international.org