lv en
Home
Email

Sākumlapa / Bīstamie medicīniskie atkritumi / Jaunumi

22.12.2011 - Ievieš atkritumu apstrādes iekārtu mikrobioloģiskās efektivitātes paškontroles sistēmu

Katra veselības aprūpes iestāde Latvijā rada bīstamos infekciozos atkritumus, kuru dezinfekcija atbilstoši normatīvo aktu prasībām ir obligāta. Tāpēc veselības aprūpes iestādes pienākums ir izvēlēties tai piemērotāko infekciozo atkritumu apstrādes veidu, respektīvi - darīt to pašai, izmantojot mazas jaudas veselības aprūpes atkritumu apstrādes iekārtu uz vietas iestādē - vai sadarboties ar vienu no diviem Latvijā esošajiem centralizētiem veselības aprūpes atkritumu apstrādes uzņēmumiem - AS „BAO" un SIA „Lautus", vai kādu no starpniecības uzņēmumiem, kas nodrošina šo specifisko atkritumu transportēšanu uz apstrādes uzņēmumiem.

22.12.2011 - Slimnīcu darbinieki iepazīstas ar veselības aprūpes atkritumu apsaimniekošanas principiem

Lai uzlabotu veselības aprūpes atkritumu apsaimniekošanas sistēmu veselības aprūpes iestādēs Latvijā, ANO Attīstības programmas un Pasaules Vides fonda projekta „Labas veselības aprūpes atkritumu apsaimniekošanas prakses veicināšana, lai samazinātu vides piesārņojumu, kā arī dioksīnu un dzīvsudraba izdalīšanos" ietvaros ir izstrādāta visaptveroša apmācību programma.

22.12.2011 - Uzlabota veselības aprūpes atkritumu apsaimniekošanas sistēma vairākās iestādēs Latvijā

ANO Attīstības programmas un Pasaules Vides fonda projekta „Labas veselības aprūpes atkritumu apsaimniekošanas prakses veicināšana, lai samazinātu vides piesārņojumu, kā arī dioksīnu un dzīvsudraba izdalīšanos" (turpmāk - Projekts) ietvaros 2011.gada decembrī ir noslēgusies inventāra piegāde un uzstādīšana veselības aprūpes atkritumu apsaimniekošanas uzlabošanai piecās Projekta pilotiestādēs - SIA „Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca", SIA „Rēzeknes slimnīca", Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārmedicīnas fakultātei, SIA „Lautus" un AS „BAO".

13.12.2011 - Dalās pieredzē par veselības aprūpes atkritumu apsaimniekošanu

Apvienoto Nāciju Organizācijas Attīstības programmas un Pasaules vides fonda globālā projekta „Labas veselības aprūpes atkritumu apsaimniekošanas prakses veicināšana, lai samazinātu vides piesārņojumu, kā arī dioksīnu un dzīvsudraba izdalīšanos" ietvaros Latvijas delegācija, kuru pārstāvēja nacionālā projekta ieviešanas komanda, Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas, SIA „Lautus" un AS "BAO" pārstāvji, no 2011. gada 28. novembra līdz 9. decembrim nodeva savu pieredzi Kazahstānas, Kirgizstānas, Ukrainas, Igaunijas un Gruzijas ministrijām, kā arī attiecīgo valstu Apvienoto Nāciju Organizācijas Attīstības programmas nacionālajiem birojiem.

01.11.2011 - Valsts vides dienesta un Veselības inspekcijas pārstāvji papildinās zināšanas par veselības aprūpes

Lai uzlabotu Valsts vides dienesta un Veselības inspekcijas darbinieku zināšanas veselības aprūpes atkritumu apsaimniekošanas jomā, SIA „Vides investīciju fonds", kas ir Apvienoto Nāciju Organizācijas Attīstības Programmas un Pasaules Vides fonda finansētā projekta „Labāko tehnoloģiju un paņēmienu demonstrēšana un veicināšana veselības aprūpes atkritumu samazināšanas jomā, lai novērstu dioksīnu un dzīvsudraba nonākšanu vidē" (turpmāk - Projekts) nacionālais īstenotājs Latvijā, un Pasaules Veselības organizācijas Latvijas birojs organizēs divus divu dienu seminārus.drukāt lapu