lv en
Home
Email

Sākumlapa / Sākums / Jaunumi / RoundBaltic diskusija - Turpmākie soļi privātā finansējuma piesaistes attīstībā energoefektivitātes finansēšanai

2023. gada 1. jūnijā Vides investīciju fonds ciešā sadarbībā ar LR Ekonomikas ministriju un Latvijas Finanšu nozares asociāciju RoundBaltic projekta ietvaros klātienē organizēja trešo nacionālā apaļā galda diskusiju “Turpmākie soļi privātā finansējuma piesaistes attīstībā energoefektivitātes finansēšanai”. Pasākums pulcēja vairāk kā 52 dalībniekus no 24 organizācijām.

Paneļdiskusijā un apaļā galda diskusijās piedalījās runātāji no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, Finanšu nozares asociācijas, Attīstības finanšu institūcijas ALTUM, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas, SIA “Salaspils siltums”, Ekonomikas un Finanšu ministrijas, kā arī no Vidzemes plānošanas reģiona, ESCO kompānijām un Latvijas pašvaldībām.

Apaļā galda diskusiju mērķis ir pulcēt galvenos politikas veidotājus un energoefektivitātes finansēšanas jomā iesaistītās puses, pārrunāt un lemt par turpmākajiem soļiem, kā tieši turpināt šīs tēmas attīstību pēc RoundBaltic projekta beigām. Viens no šīs sesijas uzdevumiem būtu tuvākajā laikā izskatīt galveno ceļveža (road-map) priekšlikumu un sniegt savas idejas attīstībai.

Aicinām iepazīties ar plašāku informāciju par organizēto pasākumu:

-         programma pieejama šeit,

-         Pasākuma paneļdiskusijas ieraksts pieejams šeit: https://www.facebook.com/VidesInvesticijuFonds/videos/1391381618308492,

RoundBaltic projekts ir vērsts uz jaunu instrumentu attīstīšanu privātā finansējuma piesaistei ilgtspējīgas energoefektivitātes finansēšanai Latvijā 3 galvenajos sektoros - publiskais, mājokļi, MVU. RoundBaltic projekta mērķis ir turpināt dialogu starp galvenajām ieinteresētajām pusēm Latvijā par privātā finansējuma piesaisti energoefektivitātes projektiem, un noteikt kopīgos uzdevumus un potenciālos uzlabojumus, kas būtu panākami esošajā politikas kontekstā un uzņēmējdarbības praksē. Pasākuma mērķis bija izveidot priekšlikumus nozarei un politikas veidotājiem, lai uzlabotu privātā finansējuma piesaisti energoefektivitātes finansēšanai Latvijā.

3. nacionālā apaļā galda diskusija ir turpinājums apaļā galda diskusijām, kas līdz šim organizētas RoundBaltic projekta ietvaros pasākuma tēma izrietēja no līdzšinējos pasākumos, tai skaitā Ilgtspējīgas enerģijas investīciju forumos diskutētā.

Pasākums tika organizēts Apvārsnis 2020 / Horizon 2020 projekta "Iniciatīvas Viedās finanses viedajām ēkām ieviešanas veicināšana Baltijas reģionā – Polijā, Latvijā un Dānijā - RoundBaltic" ietvarosPasākums norisinājās klātienē 25.maijā, Pullman Riga Old Town Hotel, Jēkaba ielā 24, Rīgā no plkst. 9:30-15:00.

 

 

Papildus informācija:

Sergejs Gomzjakovs, projekta vadītājs, tālr.+37127897302

 

Projektu finansē:

                                                                                              Horizon2020/Apvārsnis2020

                                drukāt lapu