lv en
Home
Email

Sākumlapa / Attīstības sadarbība / Apmācības iepirkumu speciālistiem par Zaļo Publisko iepirkumu / Jaunumi / Notikušas pirmās apmācības par zaļo publisko iepirkuma kritēriju piemērošanu būvniecības iepirkumos

SIA "Vides investīciju fonds” sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju projekta:“ Apmācības iepirkumu speciālistiem par Zaļo Publisko iepirkumu”  2019. gada 14. maijā organizēja pirmās apmācības par zaļo publisko iepirkuma kritēriju piemērošanu būvniecības iepirkumos. 

Apmācību tēma bija būvniecības iepirkumu process, ietverot Ministru kabineta noteikumi Nr. 353, Prasības zaļajam publiskajam iepirkumam un to piemērošanas kārtība, vadlīnijas un zaļie kritēriji, publisko iepirkumu juridiskie aspekti būvniecības iepirkumos.

Apmācību ievadā Ineses Pelša, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Koordinācijas departamenta, Stratēģijas un ilgtspējīgas attīstības nodaļas vecākā ekspertes sniedza ieskatu par zaļo publiskā iepirkumu un tā piemērošanas nepieciešamību būvniecības procesos.

Gints Miķelsons, eksperts no Latvijas Ilgtspējīgās būvniecības padomes, apmācību turpinājumā  detalizēti iepazīstināja ar būvniecības iepirkumu procesu, vadlīnijām  un zaļajiem kritērijiem, savukārt Kristīne Gaigule-Šāvēja, Primus-Derling juriste sniedza ieskatu par juridiskajiem aspektiem publiskajos iepirkumos.

Apmācību noslēgumā tika analizēti zaļo iepirkumu piemēri un kopā ar apmācību dalībniekiem veikts praktiskais uzdevums.

Sanāksmes prezentācijas:

  1.      Inese Pelša: “Kāpēc ilgtspējīga būvniecība un zaļie iepirkumi?”
  2.      Gints Miķelsons: “Būvniecības iepirkumu process, vadlīnijas un zaļie kritēriji”
  3.      Kristīne Gaigule-Šāvēja: “Publisko iepirkumu juridiski aspekti”

Kopumā projektā tiks organizētas 4 apmācības:

  1.      apmācības – būvniecība
  2.      apmācības – ēdināšana
  3.      apmācības – ceļu būvniecība
  4.      apmācības – sadzīves ķīmija

Projektu finansē: 

Projekts:“ Apmācības iepirkumu speciālistiem par Zaļo Publisko iepirkumu”  ir saņēmis Eiropas Komisijas finansējumu saskaņā ar līgumu 07.0201/2017/769872/SER?ENV.B1.drukāt lapu