lv en
Home
Email

Sākumlapa / Attīstības sadarbība / Pasīvo māju un atjaunojamo energoresursu reģioni / Jaunumi / PassREg projekta pārstāvji apmeklē projekta sapulci Sofijā, Bulgārijā

Projekta „PassREg – Pasīvo ēku un atjaunojamo energoresursu reģioni” komanda laika posmā no 30.septembra līdz 1.oktobrim devās uz Sofiju, Bulgāriju, lai piedalītos projekta organizētajā seminārā un projekta partneru sapulcē.

Pirmajā dienā tika organizēts starptautisks tematiskais seminārs: Jaunie priekšgājēju reģioni - Enerģētikas revolūcija pasīvo ēku un atjaunojamo energoresursu reģionos un pilsētās. Seminārs tika dalīts četrās sesijās, kurās tika apskatīti šādi jautājumi: Ēku loma Eiropas un nacionālajās enerģētikas politikas vadlīnijās; Pasīvās ēkas - pamats Gandrīz nulles enerģijas patēriņa ēkām; PassREg – Labā prakse un risinājumi, ko piedāvā un ievieš projekta sekotāju reģioni; Gandrīz nulles enerģijas patēriņa ēkas reģionālajos/nacionālajos enerģētikas rīcības plānos. Seminārā piedalījās uzaicināti nozares eksperti – arhitekti, inženieri, enerģētikas eksperti un citi viesi no visas Eiropas. Projekta organizētajā seminārā piedalījās arī projekta komisārs no Eiropas Komisijas, Executive Agency for Samall and Medium-sized Enterprises (EASME) biroja – Filips Mouslijs (Philippe Moseley), kurš arī sniedza prezentāciju par Eiropas Savienības stratēģiju un politikas attīstību attiecībā uz ēku energoefektivitāti un atjaunojamo energoresursu izmantošanas risinājumiem.

Fonda pārstāvji tika aicināti sniegt prezentāciju par vērienīgu ēku rekonstrukcijas projektu finansēšanu Latvijā, kurā tika stāstīts par jau esošajām atbalsta programmām Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) ietvaros, kā arī turpmāk plānotajām atbalsta programmām.  

Otrajā dienā notika projekta PassREg partneru sestā darba sapulce, kurā tika izrunātas visas paveiktās projekta aktivitātes par iepriekšējo projekta periodu.  Tika  pārrunāta projekta ieviešanas gaita katrā no projekta partneru valstīm, kā arī darba uzdevumu vadītāji informēja partnerus par aktuālākajām, atlikušajām projekta aktivitātēm, kas jāīsteno projekta noslēguma periodā līdz 30.aprīlim 2015.gadam.

Fonds 2012.gadā uzsāka „PassREg – Pasīvo ēku un atjaunojamo energoresursu reģioni”ieviešanu. Tā mērķis ir rosināt Nulle enerģijas māju būvniecību visā Eiropas Savienībā, kā pamatu izmantojot pasīvo māju principu un energoapgādē izmantojot pēc iespējas vairāk atjaunojamo enerģiju.

Vairāk informācijas par projektu: Zane Ramane, projektu vadītāja, epasts: zane.ramane@lvif.gov.lv Tel: +371 67845111

Projektu finansē:drukāt lapu