lv en
Home
Email

Sākumlapa / Attīstības sadarbība / Pasīvo māju un atjaunojamo energoresursu reģioni / Jaunumi / Pasīvās mājas konferencē prezentē risinājumus enerģijas revolūcijai

Pasīvās mājas konferencē prezentē risinājumus enerģijas revolūcijai         

PassREg semināri nākotnes būvniecībai un ēku modernizācijai Eiropā

Frankfurte, Vācija. Energoefektīvs un rentabls: tā nākotnē izskatīsies būvniecības un ēku modernizācijas darbs, saskaņā ar to, kā tas tika demonstrēts 2013.gada Starptautiskās Pasīvās mājas konferencē Frankfurtē, Vācijā. Izmantojot jau pabeigtu projektu piemērus, eksperti no visas pasaules atklāja inteliģentās arhitektūras potenciālu, kas ļaus aizsargāt klimatu un ietaupīt līdzekļus. Apspriesto jautājumu spektrs variēja no „vēsturisko” jauno objektu būvniecības Frankfurtes vecpilsētas rajonā līdz Pasīvās mājas rūpnīcas vajadzībām Ķīnā.

Konferenci, kas ir tradīcijām bagāts pasākums energoefektivitātes būvniecības sektorā, apmeklēja vairāk kā 1000 Pasīvās mājas eksperti no piecdesmit valstīm, jo īpaši plaša delegācija šoreiz bija no Ķīnas. Pārstāvji no līderu reģioniem, kas iesaistīti PassREg projektā (Passive House Regions with Renewable Energies – www.passreg.eu) prezentēja savus jaunākos būvniecības konceptus. Universitātes pilsētā Heidelbergā, kas atrodas apmēram simts kilometrus uz dienvidiem no Frankfurtes, pilsētas rajons, kas ir apmēram 116 hektārus liels, šobrīd tiek izbūvēts saskaņā ar Pasīvās mājas standartiem. Šādi reģioni parāda, ka Pasīvās mājas standarts pamazām kļūst par arvien izplatītāku celtniecības standartu visās Eiropas valstīs.

Ar moto „Būvniecība enerģijas revolūcijai” PassREg projekts pēta līderu reģionus, kas ir veiksmīgi ieviesuši „Gandrīz nulles enerģijas” konceptus, cik vien iespējams, par pamatu izmantojot atjaunojamo enerģiju un citas Pasīvās mājas iestrādes. Šajos reģionos iegūtā pieredze un izmantotie risinājumi kalpo kā pamats, ko iespējams pielāgot un ieviest citos Eiropas reģionos. Pasīvās mājas institūta vadītais projekts tādejādi atbalsta Eiropas Būvniecības direktīvas ieviešanu un sniedz svarīgu ieguldījumu Eiropas Savienības efektivitātes mērķu sasniegšanai, kas nosprausti 2020.gadam. Jaunākie notikumi un projekta rezultāti tika apspriesti tikšanās laikā ar PassREg projekta partneriem, kas notika tieši pirms Pasīvās mājas konferences.

Tas, ka Pasīvās mājas standarts kļūst arvien vairāk un vairāk izplatīts ir nozīmīgi, lai palielinātu augstas kvalitātes energoefektīvas celtniecības komponentu pieejamību. Vairākas no šīm komponentēm tika prezentētas izstādē, kas notika paralēli konferencei no 19.-20.aprīlim, iekļaujot tādas komponentes kā, piemēram, logus, kas atbilst ļoti aukstu klimatisko apstākļu prasībām, un logus ar īpaši vieglu vairāku rūtu stiklojumu. Šādu produktu izmantošana modernizējot ēkas, kombinējot tos ar atjaunojamo enerģiju, tālāk tiks attīstīta Eiropas Savienības projekta EuroPHit ietvaros, kas tika uzsākts konferences laikā. EuroPHit noteiks skaidrus kritērijus katrai modernizācijas procesa fāzei, jo īpaši pievēršot uzmanību kopējā dizaina integrācijai, nodrošinot, ka visas iesaistītās disciplīnas ir ļoti cieši savstarpēji saistītas.

„Efektivitāte ir enerģijas revolūcijas panākumu atslēga” paskaidro būvniecības fiziķis Feists. Iemesls ir vienkāršs: enerģija, ko mēs nepatērējam, pirmkārt jau nebūs jāiegūst no resursiem, kas ir vairāk vai mazāk problemātiska. Vācijā vairāk kā trešdaļa no visa enerģijas pieprasījuma tiek patērēta ēku uzturēšanai. Tomēr līdz pat 90% no apsildīšanai nepieciešamās enerģijas var tikt ietaupīta ar Pasīvās mājas palīdzību. „Ja mēs varēsim palielināt ēku energoefektivitāti līdz Pasīvās mājas līmenim daudz plašākā mērogā, tad ilgtspējīgas enerģijas piegāde kļūs iespējama, pat ar pieaugošu pasaules labklājību” saka Feists.

Pasīvās mājas konference, ko rīko Pasīvās mājas institūts, pēdējos 17 gadus ir notikusi dažādās pasaules vietās. Šī ir otrā reize, kad konference notika Frankfurtē pie Mainas, pirmoreiz tā šeit notika 2009.gadā. Tas vienlaikus raksturo Frankfurtes vadošo lomu energoefektīvā būvniecībā; ar efektīvas politikas atbalstu, vairāk kā 1000 dzīvokļu, kā arī vairākas skolas, bērnudārzi un citas ēkas ir uzceltas saskaņā ar Pasīvās mājas standartu. Astoņpadsmitā Starptautiskā Pasīvās mājas konference plānota 2014. gadā no 25.-26.aprīlim Āhenē, Vācijā.

Sīkāku informāciju par Starptautisko Pasīvās mājas konferenci ir iespējams atrast mājas lapā www.passivehouseconference.org

Kontakti presei: Bejamin Wünsch, Passve House Institute, +49(0)6151-82699-25, presse@passiv.de

Kontaktinformācija:
Vides investīciju fonds

Zane Ramane zane.ramane@lvif.gov.lv

 

   drukāt lapu