lv en
Home
Email

Sākumlapa / Attīstības sadarbība / Bioenerģijas izmantošanas veicināšana 2 - rīcības plānu ieviešana / Jaunumi / Darbu uzsācis virtuālais Bioenerģijas atbalsta sekretariāts

Baltijas Jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas 2007. – 2013.  projekta "Bioenergy Promotion" partneri izveidojuši virtuālo Bioenerģijas atbalsta sekretariātu. Sekretariāts ir izveidots ar mērķi atbalstīt reģionus attīstīt un ieviest reģionālās bioenerģijas stratēģijas un plānus.

Ilgtspējīgas enerģijas rīcības plāni un stratēģiskās pārvaldības plāni tika attīstīti projekta pirmajā posmā. Plānos ietverti ieteikumi Bioenerģijas veicināšanas ilgtspējībai, lokālās un reģionālās biomasas un bioenerģijas potenciāla novērtējums, kā arī piedāvāti ilgtspējīga biznesa modeļi. Minētie stratēģiskie plāni ir integrēti koncepti bioenerģijas izmantošanas palielināšanai reģionos tā, lai tas neatstātu degradējošu ietekmi uz dabas vai sociālo vidi.

Sekretariāts – kā tas var noderēt?

Virtuālais Bioenerģijas atbalsta sekretariāts atbalsta plānu ieviešanu un sniedz praktiskus padomus un palīdzību par to kā mobilizēt un iesaistīt vietējos iedzīvotājus, padarīt pieejamāku informāciju sabiedrībai par mūsdienīgas bioenerģijas izmantošanu un galvenajām aktivitātēm, kas nepieciešamas vadot būtiskākās rīcības ieviešanas procesu uzsākšanai. Sekretariāts paredzēts ne tikai reģioniem, kas jau uzsākuši plānot savas enerģijas stratēģijas, bet arī jauniem reģioniem, kas plāno savu reģiona attīstību ilgtspējīgi. Demonstrāciju reģionu koncepts dod iespēju jaunajiem reģioniem mācīties no jau esošās pieredzes, kļūdām vai arī veiksmīgo piemērus atdarināt. Latvijā demo reģions ir Tukuma novads, kas ievieš 2011.gadā apstiprināto Ilgtspējīgas enerģijas rīcības plānu 2011.-2020.gadam.

Sekretariāta kontakti

Virtuālais Bioenerģijas atbalsta sekretariāts sastāv no 13 projekta dalībvalstīm. Ieinteresētie reģioni, pašvaldības un iespējamās ieinteresētās puses laipni aicinātas kontaktēties ar Sekretariātu izmantojot e-pasta adresi: bioenergypromotion@motiva.fi.

 

Papildus informācijai par sekretariātu:

www.bioenergypromotion.net 

Selīna Ābelniece

selina.abelniece@lvif.gov.lv

 drukāt lapu